Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Finská sauna na zahradě domu

Bydlení představuje jeden z hlavních faktorů pro spokojený život. Je to až úsměvné, ale mnohdy se lidé doslova předhánějí v tom, co nového do bytu nebo na zahradu ještě přikoupí, aby rozvířili zvědavost sousedů. Venkovní sauna na zahradě domu je právě jedním z takových důvodů. Návštěva wellness centra každého nakonec může přimět k pořízení finské sauny, vířivky nebo bazénu. Má to několik výhod, které stojí za zvážení.

Finská sauna a jaké má výhody

Pořízením takové venkovní sauny si člověk může zpestřit život, utužit své zdraví a odpočinout si v podstatě kdykoliv. Finská sauna funguje na principu suché páry, kde je v místnosti od 80 – 110 stupňů Celsia a pobyt v sauně je zcela individuální. Po několika minutách se tělo musí ochladit v připraveném bazénku nebo pod sprchou. Zahradní sauny mají v tomto směru velkou výhodu, protože pokud je v blízkosti přírodní zdroj vody, lze tělo ochladit v řece nebo v rybníku. Následným odpočinkem pak člověk přemýšlí o tom, co by se dalo v domě nebo na zahradě ještě vylepšit.

Finská sauna na zahradě domu

Výhodou domácí sauny určitě je, že má majitel dostatek soukromí a navštívit ji může prakticky celá rodina, kdy se to zrovna hodí. Dále je třeba říci, že nejen zahradní sauna může být realizována přesně podle požadavků a přání majitele. Tady je možné zvolit vhodnou velikost, vytápění, ochlazení, materiál a také tvar sauny.

Finská sauna na zahradě domu

Sauna na míru, nebo hotový modul

Saunu lze pořídit nejen na míru, což je skvělý nápad zejména v případě, že je k dispozici neomezená velikost. Finská sauna realizovaná u jezera někde v horách, postavená jako dřevěný srub je typickým příkladem dokonalé sauny. Ovšem na trhu lze zakoupit i hotové moduly, které se od sebe liší jen velikostí, tvarem, skladbou materiálu a samozřejmě cenou. Instalaci takové sauny by měl provádět odborník, jen tak se člověk vyhne případným problémům.

Každopádně tvar takové zahradní sauny nemusí mít nutně podobu klasického domečku. Sauny lze zakoupit i ve tvaru sudu, což jim přidává na originalitě.

Finská sauna na zahradě domu

Zdroj foto: Finskasauna.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist