Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Tři tipy, které vám usnadní návrhy dětského pokoje

Kdo plánuje rodinu nebo se mu potomek už brzy narodí, přizpůsobuje budoucímu životu s dětmi i návrhy domu. Miminko obvykle stráví první rok s maminkou. Není ale od věci promyslet různé návrhy dětského pokoje dřív, než se bezmocný uzlíček promění na batole a po pár nejistých krůčcích začne běhat po celé domácnosti. Proto využijte tři tipy od českých architektů, ať má váš chlapeček či holčička z pokojíčku maximální užitek a vy co nejméně starostí.

Tři tipy, které vám usnadní návrhy dětského pokoje

1. Při návrhu dětského pokoje pamatujte na snadný úklid

Profesionálové, kteří se živí návrhy domů, vždy volí zařízení jednotlivých místností podle jejich účelu. Cílem je vytvořit praktickou domácnost, která není náročná na údržbu. Díky tomu nám pak zbývá více času na zábavu s dětmi a partnerem. Tento požadavek sledují architekti u návrhu dětského pokoje dvojnásob. Proto do něj pořizují snadno omyvatelný nábytek. Ideální jsou hladké rovné povrchy bez prohlubní, lišt a vyřezávaných ozdob, kde se zachytává špína. Pak stačí rychle setřít skříňky, odkládací a pracovní plochy jarovou vodou a máme hotovo.

Tři tipy, které vám usnadní návrhy dětského pokoje

2. Pohodlný nábytek pro zdravý vývoj páteře

Děti jsou sice pružné a ohebné, to ale neznamená, že byl měly dlouhodobě spát skrčené nebo se hrbit nad stolem. Při návrhu dětského pokoje bychom tedy kromě designu měli dbát na zdraví a pohodlí našich nejmenších. Bytoví architekti při vymýšlení nábytku vždy dodržují normou předepsané rozměry. Striktně se jimi řídí speciálně u pracovních ploch a dětských postelí. Pozornost věnují i kvalitě matrace, aby našim potomkům zajistili komfortní spánek. Podmínky pro správný růst kostí a páteře jsou u dětí zkrátka klíčové. Ze stejných důvodů věnujeme během návrhu zařízení do domu velkou pozornost rovněž ergonomii dětského pracovního koutku. V zimě, za deštivých dnů, při psaní domácích úkolů a při tvoření tam školáci i studenti tráví tisíce hodin. To je dostatek času, aby se jim z přílišného ohýbání nad stolem jen kvůli zbytečně vysoké židli zadělávalo na fyzické obtíže.

Tři tipy, které vám usnadní návrhy dětského pokoje

3. Návrhy rodinných domů vyžadují úložné prostory

Minimalistické domácnosti jsou in a filozofie vlastnění jen skutečně potřebných věcí dává smysl. Na druhou stranu se návrhy rodinných domů včetně návrhů dětských pokojů nedají bez úložných prostor akceptovat. Především sportovně založené rodiny musí dopředu plánovat, kam budou uklízet jízdní kola, lyže či kempingové vybavení, když jich pod jednou střechou bydlí třeba pět. Komory, sklepní kóje, půdy a garáže jsou zkrátka nezbytné. Také je potřeba si uvědomit, že dítě se na rozdíl od dospělého teprve hledá. To obnáší zkoušení nejrůznějších aktivit a koníčků a na příslušné pomůcky potřebuje dítě skříňku, polici nebo šuplík. Na praktický význam a nepostradatelnost úložných prostor zapomíná ve fází návrhu domu jedině amatér.

Tolik ve stručnosti ke třem osvědčeným postupům našich tuzemských architektů. Teď už vám půjde návrh dětského pokoje od ruky. Už budete vědět, proč je důležité dbát při sestavování nábytku na zdraví a spokojenost dítěte. Zároveň si nebudete výběrem špatných povrchů zbytečně přidělávat práci s úklidem. Přejeme vám šťastnou ruku, ať jsou návrhy vašeho domu nejen krásné, ale také praktické.

Tři tipy, které vám usnadní návrhy dětského pokoje

Zdroj foto: Czech-designers.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist