Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Zelené střechy zkrášlují města

Moderní člověk 21. století se čím dál více přibližuje přírodě. Oceňuje přírodní materiály, snaží se pomáhat naší planetě. Jedním ze způsobů, jak přiložit svou ruku k dílu a oslavit krásu naší Země, jsou zelené střechy. Pomohou přírodě i vaší peněžence.

Spousta lidí vnímá ploché střechy jako rizikové, přinášející zbytečné starosti navíc. Tak tomu ovšem vůbec nemusí být. Dobře zpracovaná plochá střecha dlouho vydrží a nezpůsobuje žádné problémy po technické stránce. Navíc se dá osázet zelení.

Zelené střechy zkrášlují města

Střecha nenáročná na údržbu

Zelená střecha může být vegetací, půdou či substrátem pokrytá částečně nebo zcela. Může obsahovat odvodnění, zavlažování i kořenovou bariéru. Konkrétní provedení se navrhuje na míru každému zákazníkovi podle toho, jaký výsledek si přeje.

Navzdory tomu, jaký názor panuje mezi veřejností, nejsou zelené střechy vůbec náročné na údržbu. Samozřejmě záleží na tom, jak je daná střecha navržená. V každém případě však dokáže výborně odhlučnit dům, zemina tlumí zejména hluboké zvukové frekvence, a přináší spoustu dalších výhod.

Zelené střechy zkrášlují města

Estetická, ekologická a úsporná přidaná hodnota

Zelené střechy vypadají esteticky velmi dobře, přináší zeleň tam, kde by jinak nebylo možné ji mít. Betonovou zástavbu dokáží výtečně oživit a domu dodají na originalitě, také mu pomohou splynout s okolím.

Praktický význam mají nejen pro samotné majitele nemovitosti, nýbrž rovněž pro celé okolí. Ploché střechy osazené zelení snižují prašnost, zvětšují zóny odparu vody, a tím zlepšují lokální klima.

A majitel nemovitosti? Ten ušetří, protože nebude muset tolik topit a v létě používat klimatizaci. Osazení zelení zároveň prodlužuje životnost střechy. Zajímavá pro něj může být rovněž informace, že na zelené střechy lze vyřídit dotace z programu Nová zelená úsporám. S vyřízením typicky pomůže firma, která zelenou střechu buduje. Pro více informací kontaktujte například odborníka CZ isolation.

Zelené střechy zkrášlují města

Zdroj foto: Strecha-zelena.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist