Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

3 výhody vícegeneračního bydlení

Vícegenerační bydlení se těšilo velké popularitě hlavně v dřívějších dobách, dnes mladé rodiny touží spíš po soukromí, chtějí se osamostatnit a žít život podle vlastních představ. Soužití více generací pod jednou střechou totiž vyžaduje spoustu kompromisů, spjatá jsou s ním mnohá úskalí. Na druhé straně ale může přinášet i celou řadu výhod.

Finanční výhody

V první řadě asi každého napadne otázka financí. Rozpočty mladých rodin s dětmi bývají přece jen hodně napjaté, takže se každá ušetřená koruna hodí. Náklady na výstavbu nebo na koupi rodinného domu, ale třeba i výdaje na energie, které představují nezanedbatelné položky, se snáze rozpočítají mezi dvě rodiny. Rozložení by mělo být spravedlivé a zároveň adekvátní k finančním možnostem všech.

Vzájemná výpomoc

Spolehnout se můžete také na určitou výpomoc. Ať už jde třeba o drobné opravy, úklid, nákup, práci na zahradě či péči o dům, když odjedete na dovolenou. Vhod přijde také pomoc v případě nemoci nebo při hlídání dětí. Na všem se však předem domluvte a hlavně to posledně jmenované neberte jako samozřejmost. I babičky a dědečci mohou mít svůj vlastní program.

Lepší rodinné vztahy

Díky vícegeneračnímu bydlení si budete blíž a budete na sebe mít více času. Můžete se o sebe vzájemně opřít, získáte větší pocit bezpečí a jistoty, jste schopni lépe řešit nečekané situace, posílí se vaše vzájemná sounáležitost. Odborníci navíc zjistili, že velké rodiny, které žijí pospolu, bývají šťastnější. Nic se ovšem nemá přehánět, každý totiž potřebuje i své soukromí, nechce být neustále pod dozorem a čelit častým a neohlášeným návštěvám, ani poslouchat nevyžádané rady. Naštěstí jde vše šikovně vyřešit, počítat s tím však musíte už v projektu rodinného domu. Soukromí lze docílit například pomocí oddělných pater. V případě přízemního domu bývá oddělení složitější, některé prostory totiž budete mít společné, alespoň sociální zařízení by ale měla mít každá rodina vlastní. Stejně jako by měl mít každé své malé soukromé teritorium, které se může kdykoli uchýlit a hlavně si ho zařídit podle svého gusta. Společné soužití tak bude mnohem snazší!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz  www.menhouse.cz  www.luxuryhouse.cz  www.househouse.cz 

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.hotelhouse.cz

 www.kidshouse.cz www.bookhouse.cz www.nicemagazine.cz www.golfmagazine.cz  

  www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz  www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz  

TOPlist