Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

4 kroky, jak rychle a úspěšně prodat nemovitost

Jestliže máte ve vlastnictví byt nebo dům, který nevyužíváte, možná uvažujete o jeho prodeji. Celý proces však není tak jednoduchý, jak se na první pohled může zdát. Jak nezapomenout na nic důležitého? Jak zajistit, že z prodeje vytěžíte maximální cenu?

1. Příprava k prodeji

Vzhled prodává. Než se tedy vrhnete do samotného prodeje nemovitosti, byt důkladně ukliďte. Vymalujte stěny a proveďte údržbu – vše by mělo fungovat nebo minimálně vypadat, že to funguje. Prostor zbytečně nezahlcujte nábytkem, ale také ho nenechávejte úplně prázdný. Pár kousků nábytku a jemná dekorace pomůže budoucím majitelům lépe si představit, jak může jejich byt či dům vypadat. Pokud nevíte jak na to, inspirujte se fotkami hotelových pokojů či vzorových pokojů z katalogů prodejce nábytku.

2. Nezbytná dokumentace

Při prodeji budete potřebovat navštívit úřady a vyřídit formality. Vyžádejte si na katastrálním úřadu list vlastnictví, protože kupující jistě bude chtít vidět, že daná nemovitost vám patří. Dalším způsobem, jak to dokázat, je např. kupní smlouva či jiný doklad o nabytí. Dále je dobré odhadnout správně cenu, kterou budete za nemovitost chtít. Stanovení ceny je klíčové – při nízké ceně se možná byt či dům rychle prodá, avšak tratit na tom budete vy. Naopak při vysoké ceně nemovitost možná vůbec neprodáte.

3. Inzerování a prezentace

Aby se o vaší nemovitosti dozvědělo co nejvíce lidí, je potřeba ji inzerovat na co nejvíce místech. Nejvíce lidí hledá nové bydlení prostřednictvím internetu – vyplatí se tedy váš dům či byt prezentovat právě na inzertních serverech. Počítejte však s poplatky a také s tím, že pokud prodáváte na vlastní pěst, některé weby možná nebude vůbec možné využít.

4. Realitní kancelář

Pokud si přejete nemovitost prodat rychle a bez větší námahy, obraťte se na solidní realitní kancelář. Ušetříte si tak nejenom mnoho času, ale také starostí. Realitní kancelář vám s odhadem ceny nemovitosti, poradí, jak byt či dům nejlépe připravit na prodej a vyřídí formality či právní úkony.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz  www.menhouse.cz  www.luxuryhouse.cz  www.househouse.cz 

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.hotelhouse.cz

 www.kidshouse.cz www.bookhouse.cz www.nicemagazine.cz www.golfmagazine.cz  

  www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz  www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz  

TOPlist