Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

6 tipů, jak ušetřit za energie

Jednou z nejvyšších plateb v rodinném rozpočtu jsou náklady na bydlení, jídlo a hned po nich náklady na energie. Za služby tak ročně utratíme velkou část našich výplat. Víte, jak je možné na topení, elektřině a vodě ušetřit?

1) Topte chytře

Už při stavbě domu se rozhodněte, čím a jak chcete topit. Můžete topit pomocí elektřiny, plynu, ale zvolit také úspornější tuhá paliva. Mnozí sáhnou po topení dřevem, mnohem víc se však vyplatí topení dřevěnými briketami. Jejich velkou výhodou je nejen pohodlná manipulace, jednoduché skladování, ale především vysoká výhřevnost. Vybrat si můžete také noční brikety, které vám umožní klidný a nerušený spánek bez nutnosti hlídání a přitápění.

2) Zateplete dům

Aby vám teplo z domu neunikalo ven, tak dům zateplete. Ideální je udělat to na jaře nebo na podzim. Při zateplování se zajímejte o to, abyste si vybrali kvalitní materiály, aby vám zateplení co nejdéle vydrželo, a zároveň jste do něj nemuseli investovat všechny naspořené finance.

Náš tip: Vhodné je si vždy hlídat v rodinném rozpočtu rezervu minimálně ve výši tří měsíčních platů. Jen se nebudete muset nečekaných oprav, které často vyžadují výdaje v řádu desítek tisíc. Mějte tento fakt na paměti i při plánování rozpočtu na zateplení domu. Nikdy totiž nevíte, kdy vám přestane sloužit pračka či nějaká součástka v autě.

3) Pište si spotřebu

Každý měsíc si zkuste napsat spotřebu vody, plynu a elektřiny. Sledujte postupný vývoj, a pokud zjistíte, že je spotřeba vysoká, snažte se ji snížit. Ať už je to rychlou sprchou místo vany, topení jen v místnostech nebo například používáním dřevěných briket a pelet v krbu nebo v kotlích.

4) Světla na čidlo

Na chodbách, v předsíni nebo u vstupu můžete mít nainstalována světla s pohybovými čidly. Nestane se vám tak, že na chodbě zapomenete zhasnout a budete zde cítit celý den. Myslete také na další úsporu elektřiny, a pokud se nedíváte na televizi, tak ji vypínejte. To stejné platí o rádiu nebo o počítačích.

5) Rychlá sprcha

Místo každodenní plné vany si dejte denně sprchu a vanu si dopřejte maximálně jednou týdně, například o víkendu jako relaxaci a uvolňující rituál. Velkou část vody můžete ušetřit i tím, že budete zalévat květiny dešťovou vodou a přestanete umývat nádobí v ruce a pořídíte si úspornější myčku.

6) Šetrnost k životnímu prostředí

Snažte se myslet víc bio a používejte vybavení svého bytu nebo domu obezřetně a s ohledem na úsporu energií a také šetrně k životnímu prostředí. Jako třeba v případě vytápění domu za pomoci dřevěných briket. Jsou ekologicky šetrné a vzniklý popel z topení navíc slouží jako hnojivo.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist