Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Budiž světlo aneb co jste o něm nevěděli

Světlo ovlivňuje naši tělesnou a psychickou pohodu víc, než tušíme. Potřebujeme ho k životu stejně jako vzduch. Stačí si všimnout, jak hned ožijeme, když vysvitne slunce. Naproti tomu v pošmourných dnech mnozí propadáme špatné náladě, smutku a chmurám, chybí nám elán a energie. Jak je to možné?

Co všechno dovede

Potřeba světla záleží na mnoha faktorech, třeba na našem věku nebo místě, kde žijeme. Někomu ho stačí míň, jiný ho musí mít víc. Avšak plnohodnotně existovat bez něj nejde – ovlivňuje náš metabolismus i psychiku, řídí procesy v našem těle, synchronizuje naše vnitřní hodiny a funguje dokonce také jako prevence nejrůznějších zdravotních problémů. Prospěšně na náš organismus působí především přirozené denní světlo, protože ale v dnešní době trávíme podstatnou část života v interiérech, tedy uvnitř budov, je absolutně nezbytné používat osvětlení umělé.

Umělé světlo jako důležitá součást života

Jeho výběr neberte na lehkou váhu, protože vhodné světelné podmínky navodí příjemnou atmosféru a zásadně ovlivní naše zdraví, náladu a spokojenost. Při výběru nehleďte jen na cenu. V potaz vezměte i vybavení pokoje a vše slaďte tak, abyste se tady vy i vaši hosté cítili komfortně. Vycházejte z charakteristiky konkrétního prostoru. Do odpočinkových místností a koupelny se hodí teplejší a tlumenější barvy světla, které probouzí pocit pohody a pomůže vám relaxovat a oddychovat, zatímco do pracovny, kuchyně nebo dětského pokoje je vhodné studené bílé a ostré světlo, které stimuluje mozek a podporuje soustředění.

Prozáří domov i život

Nepodceňte správnou kombinaci různých typů světel. V ložnici by kromě lustru neměla chybět stolní lampička, v obývacím pokoji pak stropní svítidla doplňte stojacími lampami, které se hodí k sedací soupravě a dodají dostatek světla ke čtení nebo k jiným činnostem. Volte takové, jejichž intenzitu lze regulovat a přizpůsobovat konkrétní situaci a aktuálním potřebám. Dnes na trhu najdete nejrůznější druhy svítidel, s nimiž můžete v interiéru doslova kouzlit. Využít zkuste i šikovné světelné doplňky, například v podobě LED pásků, které vytvoří jedinečnou atmosféru. Skvěle vypadají na policích či obývacích stěnách. Tak vneste si domů světlo a uvidíte, jak se zlepší kvalita vašeho života a o kolik lépe se budete cítit!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist