Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Bydlet v domě nebo v bytě?

Stali jste se vlastníkem nemovitosti a zvažujete, zda si ji ponechat, či prodat? Možná se vaše rozhodnutí pojí s otázkou volby mezi životem v bytě či domě. Podívejme se tedy na tuto otázku pěkně zblízka.

Místo a pozemek k bydlení

V současné době patří mezi nejoblíbenější místa k bydlení periferie velkých měst. Zde vznikají satelitní městečka a staví se domy na klíč. Z velké míry tato oblíbenost však plyne z relativní finanční dostupnosti. Pokud jste vlastníky nemovitosti přímo ve městě, máte ve svých rukou takřka zlatý důl. Hodnota nemovitosti se odvozuje od veškeré občanské vybavenosti dané lokality a také od dostupnosti a vzdálenosti od důležitých míst či nedalekých větších měst, disponujete-li nemovitostí mimo město.

Proč bydlet v domě

Bydlet v domě může být pro mnohé splněným snem. Pokud se vaše nemovitosti pyšní prostorným interiérem, dostatečně velkou zahradu a prostornou garáží, buďte si jisti, že zájemci se vám jen pohrnou. V rámci svého prodeje budete pravděpodobně cílit na mladé rodiny a páry, které již omrzely benefity života ve městě a plánují zakládat rodinu v klidnějším prostředí v blízkosti přírody. Pokud prodáváte dům ve městě, vaší cílovou skupinou budou osoby vysoce finančně zajištěné či investoři, kteří budou koupi nemovitosti řešit za účelem dalšího obchodu.

Proč nebydlet v domě

Nevýhodou je však péče o dům, která nikdy neskončí. Čím dál častěji se domy prodávají a k prodeji domu vede několik důvodů. Mezi nimi patří vyšší náklady na bydlení, celoroční péče o stavbu a také nevyužití velkého prostoru domu.

Proč bydlet v bytě

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří si raději vyberou bydlení v bytě, tak prodeji domu nic nebrání. Za získané finance si tak můžete koupit prostorný a slunný byt, například ve městě, kde pracujete. Výhodou bytu je nižší spotřeba energií, menší prostor k úklidu a útulné pohodlné bydlení, které může být zařízeno velmi moderně.

Proč nebydlet v bytě

Nevýhodou může být omezený skladovací prostor, který můžete zvětšit výběrem bytu se sklepní kójí. K bytu si můžete dokoupit i garáž a sezónní vybavení, například pro sport nebo údržbu auta můžete skladovat zde.

Jak vybrat

Při výběru dejte na vlastní úsudek a rozhodněte se, jaké bydlení je pro vás ideální. Pokud máte protějšek, se kterým plánujete rodinu, tak si vyberte zatím menší bydlení a postupně se můžete přestěhovat do většího. Využít můžete například služeb realitní kanceláře, která vám poradí, jaké bydlení je dostupné a jak je možné financovat koupi nebo prodej domu, případně bytu.

Správný krok pro vás

Správné bydlení poznáte tak, že se vám z něj nebude chtít ani odcházet. V takovém případě jste vybrali správně a vytvořili si ideální podmínky k žití. Nezapomínejte, že vy a vaše rodina jste právě ti, co dělají z obyčejného domu nebo bytu domov.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist