Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Časosběrným videem představíte celý váš projekt

Městské úřady se rády pochlubí projektem, kterým vylepšily kvalitu života obyvatel. Firmy chtějí svým investorům představit realizované zakázky. Organizace se snaží ukázat, jak něco vybudovaly. A přesně v těchto případech jsou vynikajícím prostředkem časosběrná videaČasosběrná neboli timelapse videa dokumentují celý průběh projektu od začátku až do konce. Je jedno, jestli trvá pár hodin, nebo několik let. Průběh je celou dobu monitorován a výsledkem je jedno jediné působivé video, kterým se můžete prezentovat.

Na několikaletý monitoring je třeba kvalitní zařízení

Mnoho lidí se domnívá, že nafotit snímky zvládnou sami. Někteří mají dokonce ambice si timelapse video pořídit vlastními silami. Tyto nápady ale obvykle ztroskotají již ve fázi plánování, a to kvůli technické stránce věci.

Některé projekty trvají roky, jiné třeba jen měsíce. Každopádně je potřeba je snímat po celou dobu, snímky jsou pořizovány každých pár minut. Snímající zařízení musí stát celou dobu na jednom místě nehledě na počasí, musí tedy přežít i déšť či mráz. Ne vždy je na daném místě k dispozici elektřina, na to je také třeba myslet.

Stovky gigabytů dat je problematické zpracovat

A ani finální úprava získaných snímků není zrovna hračka. Za měsíce či roky se nasbírají stovky gigabytů dat snímků ve vysokém rozlišení. Bavíme se o statisících fotografií, které by možná váš domácí počítač ani nedokázal načíst. Pracovat s tak velkým objemem dat je problematické, někdo všechna tato data musí projít, vybrat vhodné snímky (bez mrazu, hmyzu, deště, slunce) a sestříhat je, aby výsledné časosběrné video mělo dynamiku a netrvalo zbytečně dlouho.

Kvalitní timelapse je prací pro profesionály

K výše popsanému už snad není třeba nic dodávat. Přesto je vhodné připomenout ještě to, že odborníci velmi dobře ví, kam položit fotoaparát, aby byly výsledkem pěkné záběry, jak se vypořádat s poruchou fotoaparátu a mnoho dalšího.

Jak by mohla vypadat časosběrná dokumentace vašeho projektu, se podívejte na Českýčasosběr.cz. Česká firma specializující se na timelapse videa tam má dost příkladů z oblastí stavebnictví, zemědělství, kultury a jiných.

Zdroj foto: CeskyCasosber.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist