Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Chcete oživit interiér? Vytapetujte moderními tapetami na zeď

Plánujete změnu interiéru? Zapomeňte na kýbl s barvou a váleček. Vsaďte na dekorativní tapety a vytvořte si útulnou domácnost. Poradíme vám, jaké tapety se hodí do různých místností a jaké jsou jejich výhody a úskalí.

Druhy tapet na našem trhu

Ještě před tím, než se pustíte do výběru dekoru tapet, ujasněte si, jakými tapetami vyzdobíte jednotlivé pokoje. Luxusní tapety na zeď můžete vybírat ze čtyř různých druhů materiálů:

Papírové tapety

Papírové tapety jsou nejlevnější a také nejméně odolné tapety. Hodí se k malým dětem do dětských pokojů, kde víte, že za pár let už zeď s princeznami nebo autíčky neobstojí a budete je muset vyměnit. Papírové tapety se nelepí zrovna snadno, ale při troše zručnosti to zcela jistě zvládnete.

Vliesové tapety

Vliesové tapety jsou dražší než papírové tapety, zato odolné a snadno se lepí. Lepidlo se nenanáší na ně, ale přímo na stěnu. Proto je jejich lepení rychlé a zvládne ho skutečně každý. Vliesové tapety jdou i velmi dobře sundat. Sloupnout je lze i za sucha a tapetu použít zase někde jinde. Ideální jsou do obývacího pokoje, či ložnice. Jsou prodyšné, a tak se za nimi nedrží plíseň. A když na ně něco vylijete, stačí je jen otřít vlhkým hadříkem a je po katastrofě.

Oblíbené jsou vliesové fototapety značky KOMAR a tapety značky The Paper Partnership:

Vinylové tapety

Vinylové tapety jsou velmi odolné tapety vhodné i do vlhkých a namáhaných prostor. Jsou omyvatelné jarovou vodou a hadříkem, a tak se hodí do kuchyní místo nevzhledných kachliček i do dětských pokojů, kde vládnou dětské tvořivé ručičky. Plastelína nebo křída na zdi vám už nebude dělat vrásky. Vinylové tapety vydrží dlouhou dobu jako nové. Jsou otěruvzdorné a částečně i tepelně izolují. Proto jsou velmi často lepeny do hotelů, na chodby a na další extrémně namáhaná místa. Jejich lepení není vůbec nic jednoduchého. Proto se vyplatí svěřit ho odborníkům.

Mezi vinylovými tapetami vynikají ty od značky Galerie:

Textilní tapety

Textilní tapety se vzhledem ke své ceně považují za opravdu luxusní zboží. Výborně tepelně i zvukově izolují, jsou těžké a zachovávají si své rozměry. Často jsou kombinovány s vinylovým povrchem kvůli odolnosti nebo vliesovým podkladem. 

Jakmile si zvolíte materiál, dejte se do výběru dekoru. Na barkotex.cz najdete oblíbené dekory světoznámých výrobců tapet pěkně pohromadě. Jaké tapety ze stránek společnosti Barkotex se vám líbí nejvíce?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist