Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_8437

Chladové a tepelné izolace potrubí

Téma, jak ušetřit energie a chránit životní prostředí, je v současnosti v každém oboru. Nejinak je tomu i v oblasti trubek. Tepelné izolace potrubí jsou velmi důležitou součástí ovlivňující úspory energie. Při dodávkách teplé vody vzniká velké procento úniku tepla, a tak se už několik desítek let řeší a vyvíjí neustále nové izolační materiály, které tomuto jevu zabrání. Sníží se tím hlavně znečišťování životního prostředí a další nepříznivý vývoj globálního oteplování.

Izolace trubek nejen pro tepelnou ztrátu

Izolace na potrubí se však neinstaluje jen proti tepelnému úniku. Izolace trubek je zapotřebí i u studené vody, kde vzniká kondenzace vodních par a musí se zamezit i přenosu tepla z okolního prostředí na potrubí studené vody. Další důležitou vlastností je zabránění proti zamrznutí vody, což by mohlo vést až k následnému zničení daného vedení.

Izolovat povrch se musí tak, aby ta nejvrchnější teplota izolace byla vyšší než teplota rosného bodu okolního vzduchu. V rámci ochrany proti kondenzaci je velmi důležité, aby všechny spoje a konec izolace mezi jednotlivými úseky potrubí byly dobře izolované páskou. Rizika kondenzační vody jsou značná a způsobují nežádoucí vlivy, jako jsou růst plísní nejen na trubkách, ale i okolních stavbách, zabarvení podlah a stropů, které nakonec poškozuje samotné potrubí.

izolace na potrubí

Tepelná izolace trubek

Tepelná izolace potrubí je asi tou nejdůležitější věcí, která v přenosu teplé vody, nebo horké páry představuje zbytečné ztráty energie. A ovlivňuje i další věci než jen šetření peněz v rámci úspory. Velké riziko u klesající teplé vody je šíření chorob (nejznámější jsou legionelózy a horečka Pontiac). Při teplotách mezi 25-45 °C se velmi daří těmto bakteriím. Správnou tepelnou izolací docílíme velkého snížení rizika a zamezení poklesu stupňů na jejich dané kritické hodnoty.

tepelná izolace trubek

Na koho se obrátit pro izolaci potrubí

Opravdovým profesionálem v izolaci potrubí je společnost AEROFLEX, a.s. působící na českém trhu už od roku 1995. Specializuje se na dodávky, montáž a poradenství technických izolací a souvisejících materiálů ulehčujících jejich montáž.

Navíc od roku 2011 vyrábí vlastní předizolované nerezové potrubí s kabelem a distribuuje další sortiment materiálů výrobců renomovaných značek. Více informací naleznete na www.aeroflex.cz.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist