Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Domácí premiéra modelu Škoda Kodiaq

Automobilka Škoda se již popáté v řadě představí v roli hlavního partnera na pražské přehlídce designu a módy Designblok16. V rámci této akce si svoji domací premiéru odbude nové SUV Kodiaq, který se od 27. až do 31. října 2016 poprvé představí české veřejnosti v rámci prestižní přehlídky designu.

Pod vedením šéfdesignéra značky Jozefa Kabaně vznikl nový, výrazný designový jazyk zančky. Čisté, ostré linie lemují dynamicky tvarované plochy, hra světla a stínu vytváří nečekané efekty.„Propojujeme funkci s estetikou, hledáme krásu v jednoduchosti. Jednou z inspirací nám při tom je umění výroby českého křišťálu,“ vysvětluje šéfdesigner ŠKODA AUTO Jozef Kabaň. „KODIAQ spojuje výrazný charakter s krystalickými prvky, sílu a robustnost propojuje s jedinečnou elegancí,“ dodává Kabaň. ŠKODA Design centrum, které Jozef Kabaň vede, je největším domácím designovým studiem a řadí se ke špičce v oboru průmyslového designu ve střední a východní Evropě. Zaměstnává více než sto designérů pětadvaceti národností.Láska k detailu, kterou se při vytváření designu řídí, je zřejmá i v partnerství s prestižní mezinárodní přehlídkou Designblok. Letos popáté v řadě je automobilka hlavním partnerem Designbloku. Přehlídku, která začíná ve čtvrtek 27. října 2016, ozdobí na holešovickém výstavišti nový model, který bude umístěn v mobilním showroomu mladoboleslavské automobilky na volném prostranství před Průmyslovým palácem. Vystavený vůz bude volně přístupný veřejnosti i bez zakoupení vstupenky.

V rámci Designbloku16 bude mít Škoda Design ještě vlastní samostatnou expozici v centru Prahy. V ulici Na Příkopě bude instalována bílá socha Škoda Kodiaq spolu s velkým zářícím křišťálem, který rozehraje, zejména v nočních hodinách, efektní představení světel a stínů. V Průmyslovém paláci mohou návštěvníci navíc obdivovat unikátní instalaci, jejíž součástí bude designová studie ŠKODA VisionS společně s křišťálovým lustrem světoznámého designéra Arika Levyho od firmy Lasvit. Právě ta realizovala ruční výrobu broušených křišťálových komponentů, které zdobí interiér i exteriér designové studie VisionS. Koncept VisionS předznamenal nový designový směr, který se uplatnil na modelu SUV a v budoucnu se stane poznávacím znamením SUV ofenzivy značky. V minulosti vyráběl Lasvit třeba skleněné prvky pro koncepty VisionD a VisionC  nebo trofeje pro cyklistický závod Tour de France, jehož je automobilka dlouholetým oficiálním partnerem.„Jsme rádi, že můžeme model ŠKODA KODIAQ představit české veřejnosti ve spolupráci s Designblokem. Tato prestižní přehlídka designu je důstojným místem české premiéry našeho nového SUV,“ zdůrazňuje Luboš Vlček, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika. 

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz  www.menhouse.cz  www.luxuryhouse.cz  www.househouse.cz 

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.hotelhouse.cz

 www.kidshouse.cz www.bookhouse.cz www.nicemagazine.cz www.golfmagazine.cz  

  www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz  www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz  

TOPlist