Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Feritové magnety - skvělá vychytávka do domácnosti!

Feritové magnety jsou klasické černé magnety, které nachází využití v kancelářích či běžně v našich domovech. Mimo jiné se tyto magnety využívají při výrobě elektromotorů, upínačů či reproduktorů. Patří k magnetům poměrně vysoké maximální pracovní teplotě a jejich rozsah využití stále roste. 

Praktické využití feritových magnetů v domácnosti

Feritové magnety se pyšní silnou přídržnou silou a proto udrží na magnetické nástěnce i sešit běžné tloušťky. Nemusíte se proto bát pověsit si na nástěnku například vyrobené přání od Vaší ratolesti. Feritový magnet udrží i diplom z tvrdého papíru bez obav, že byste ho každý den sbírali ze země. Magnety se vyrábí ve tvaru válce, kvádru nebo oválu. Lze si je objednat i s barevnou plastovou krytkou a vykouzlit tak nástěnku veselejší a přehlednější. Feritový magnet se dá rovněž využít jako držák na klíče, v případě, že ho přilepíte na dolní stranu poličky. S použitím dvou magnetů vytvoříte originální uzávěr na potravinové sáčky.

Výroba feritových magnetů

Feritové magnety se vyrábějí metodou suchého lisování. Výchozím materiálem je feritový prach, který se lisuje mimo prostředí magnetického pole. Následně se slisuje do požadovaných tvarů a lze jej magnetovat do všech směrů dle konkrétních požadavků. Konečný tvar a pevnost dostávají feritové magnety výpalem při teplotách přes 1200 °C.  

Feritové magnety nejsou náchylné na korozi a proto není třeba je povrchově upravovat. Povrch magnetu je potažen vrstvou PVC, který zbavuje magnet ostrých hran a zamezí ušpinění upínaného předmětu. 

Výhody feritových magnetů

Největší výhodou je nejnižší kilogramová cena a velký rozměrový i tvarový rozsah. Na rozdíl od magnetů neodymových odolávají více teplotním a chemickým náporům a nemusíte se proto bát je umístit na jakýkoliv povrch. 

Zdroj foto: Abcmagnet.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist