Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Jak na nákup plynového kotle

Nákup plynového kotle není v současnosti procházka růžovým sadem. Možností, kde a jaký koupit, je opravdu mnoho. Na trhu je nepřeberné množství značek různých výkonů a několika typů. Ale jak vybrat ten ideální právě pro vaše bydlení? To se pro vás pokusíme aspoň trochu rozklíčovat v našem dnešním článku. Pojďme se tedy podívat kotlům na kobylku, abychom vás navedli na správnou volbu.

Kotel jako srdce vašeho domu

Výběru kotle je potřeba věnovat velkou pozornost, je doslova srdcem domova a měl by co nejlépe sloužit pár let bez jakékoliv poruchy. Proto jeho koupi pečlivě zvažte, a není od věci se poradit také s profesionály, kteří mají už letité zkušenosti a pomohou s výběrem toho pravého kusu. Kvalita a dostupný servis jsou základními parametry při jeho hledání. V tomto případě je lepší si připlatit za osvědčenou značku, která má dobrou a jasně čitelnou historii ve výrobě a provozu kotlů, než ušetřit tím, že si vyberete nějakou „noname“ firmu. Ušetřené peníze byste mohli následně velice rychle minout právě za dodatečný servis při četných poruchách.

Výběr plynového kotle podle typu

Existuje několik typů plynových kotlů, které si můžete pro svoji domácnost zvolit. Lišit se budou systémem, cenou, ale i charakterem provozu a možnou návratností vložených financí při úsporném chodu. Na výběr máme buď kotle kondenzační, anebo klasické konvenční kotle. Vše se odvíjí právě od parametrů konkrétního bydlení a plánovaného využití. V úvahu se musí brát plocha/prostor na vytápění, potřebný ohřev vody, výkon, spotřeba, typ paliva, a také možné škodliviny, jejichž kontrola a eliminace musí odpovídat současným přísným normám.

Dobrá volba jsou kondenzační kotle

Jejich pořizovací hodnota je sice vyšší než u klasických konvenčních, ale přesto se kondenzační kotle vyplatí vzhledem ke své účinnosti a spotřebě. Pojmenovány jsou podle principu fungování – kondenzaci, jež se u jejich provozu využívá. Účinnost těchto kotlů dokonce přesahuje 100 % výkonu, což je způsobeno tím, že na rozdíl od konvenčních, které své spaliny odvádějí bez dalšího použití pouze do komína, kondenzační kotle využívají velké množství vznikajících vodních par k další produkci tepla. Vznikající páry s oxidem uhličitým a dalšími produkty vytvářejí spaliny, jež v sobě nesou značnou část tepelné energie. Tyto spaliny se následně rychle ochladí pod teplotu rosného bodu a dojde ke změně skupenství. Poté nastane předání značné části tepelné energie uvolněné páry díky kondenzačnímu výměníku, jenž vrací ochlazenou vodu zpět do kotle. Tato účinnost ze spalného tepla se přičítá k běžnému výkonu, a tak se kotel dostává nad 100 % účinnosti.

Osvědčená značka kotlů – Junkers

Stálicí na trhu jsou již přes 100 let kotle Junkers. Německá značka se stala v roce 1996 dokonce hlavním lídrem ve svém oboru. V její nabídce naleznete veškeré druhy plynových spotřebičů pro vytápění, stačí si jen vybrat ten pravý. Posledním zásadním rozhodnutím je také volba správného dodavatele, který se kompletně postará o celou realizaci. Přesně takové profesionály najdete na www.topenivodaplyn.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist