Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Jak vybavit dokonalou domácí dílnu

Né nadarmo se říká „zlaté české ručičky“. Téměř polovina našeho národa se hlásí ke kutilství. Sami si dokážeme vyčistit odpad, vymalovat, vytapetovat nebo postavit zahradní domek. A jak by mělo perfektní kutilské království vypadat, aby v něm bylo vše pěkně při ruce? Rozhodně nesmí chybět dostatečné množství světla, úložné prostory a pořádná pracovní deska.

Základem každé dílny je pracovní deska

Prostorný pracovní stůl se spoustou zásuvek je základním kamenem každé dílny. Aby vám stůl sloužil tak, jak má, je potřeba mít jeho pracovní desku nastavenou v ideální výšce. Ta se uzpůsobuje podle výšky jejího majitele nebo podle činností, které na ní plánujete dělat. Deska stolu musí být nejenom dostatečně prostorná, ale především pevná.

Váš pracovní stůl musí mít nejen pevnou desku, ale i stabilní konstrukci, ideálně z kovu nebo tvrdého masivu. V menších dílnách zajisté oceníte menší stůl na kolečkách, který můžete přesouvat podle potřeby. A stejně tak i stabilní regály.

Dostatečné množství úložných prostor

Skříně, police, regály… V perfektně zařízené dílně nesmí chybět dostatečné množství všemožných úložných prostor pro vaše nářadí, materiál, výrobky, ale například i úklidové prostředky. Skvělou volbou pro zajištění dostatečného množství úložného prostoru jsou policové regály. Ty se vyznačují vysokou pevností, stabilitou a uložit do nich můžete v podstatě téměř vše.

Na nástroje a nářadí, které používáte nejčastěji, se perfektně hodí magnetické lišty a tabule. Ty jednoduše upevníte za pracovní stůl a klíče, šroubováky, dláta, pilníky a podobné nářadí na ně jednoduše odložíte. Nářadí, nástroje či čistící prostředky, které nepoužíváte pravidelně, uložte do průhledných plastových boxů a krabic. Plastové stohovatelné boxy jsou velmi praktické, jelikož do nich krásně uvidíte a tak snadno najdete vše, co budete právě potřebovat.

U menších dílen je ještě o něco důležitější zvolit správný dílenský nábytek. Vhodně zvolené úložné prostory a jejich uspořádání vám ušetří místo i zbytečné hledání nářadí. Úsporu peněz můžete v rámci regálových systémů hledat například u použitých regálů.

Bez pořádného světla do dílny nelez

Každý kutil musí na svou práci dokonale vidět, proto je velmi důležité zajistit v dílně dostatečné množství osvětlení. Nejlepším osvětlením je samozřejmě přirozené světlo, které vám zajistí velká okna. Ale i umělé světlo je důležité.

Samozřejmostí by mělo být kvalitní stropní světlo. Důležitá jsou i lokální světla vhodně umístěná nad pracovním prostorem.Tato světla vybírejte opravdu pečlivě. Správné osvětlení vám perfektně posvítí na vaši práci a nikterak vás neoslní.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist