Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Jak vybrat LED osvětlení do obývacího pokoje?

Obývací pokoj bývá často označován za společenskou místnost, v níž se můžete vyhrát nejen s nábytkem jako takovým, ale také s osvětlením. Zapomeňte na klasické lustry, které se používaly před dvaceti lety, vložte důvěru do moderní LED technologie. A rozhodně se nebojte experimentovat, protože kombinací jednotlivých druhů osvětlení dokážete divy.

Při výběru konkrétního osvětlení byste měli brát v potaz velikost místnosti, zbarvení stěn, koberců a bytového textilu, stejně tak i počet a umístění oken. Pochopitelné je, že v místnosti, kde máte dvě stěny prosklené, potřebujete mnohem méně zdrojů světla než v obývacím pokoji se sotva dvěma menšími okny. V případě, že máte propojený obývací pokoj s kuchyní, dbejte na to, aby svítidla v obou částech místnosti svým stylem korespondovala.

Proč LED technologie?

Ještě než se zaměříme na to, jaký lustr či typ svítidla zvolit do obývacího pokoje, bychom vám měli vysvětlit, proč upřednostnit LED světelné zdroje před ostatními. Důvodů je opravdu celá řada. Jedná se o energeticky úsporné řešení, jež spotřebuje mnohem méně elektrické energie než klasická wolframová žárovka a zářivka. Dále LED verze neprodukují žádné teplo, což oceníte v případě, že potřebujete osvítit například rostliny. Stejně tak vás potěší dlouhá životnost, která je udávána v hodinách. Průměrně jedna LED žárovka vydrží svítit až 50 tisíc hodin. Přestože je tedy její cena o něco vyšší než cena klasické žárovky, nakonec se vyplatí, protože ji nebudete kupovat tak často. V neposlední řadě jsou LED žárovky proslulé vysokou odolností, šetrností k životnímu prostředí a skutečností, že nevyžadují žádnou údržbu.

Co do obývacího pokoje s nižším stropem?

Oblibě se těší LED lustry do obýváku i LED lustry do kuchyně, jež jsou k dostání i v takové variantě, která dokonale zapadne do místností s nižším stropem. Jedná se o takzvané přisazené lustry, jež zároveň prostor opticky zvětší. Jestliže jste investovali do chytré domácnosti, rovnou sáhněte po takovém svítidlu, které je s chytrou domácností kompatibilní, abyste osvětlení mohli ovládat přes aplikaci v mobilním telefonu či pomocí bezdrátového vypínače.

Obývacímu pokoji s vyšším stropem zase sluší klasické lustry. Většinou se montují přímo nad konferenční stůl, aby byla osvětlena oblast s posezením. Při výběru zohledněte hlavně celkový styl místnosti, protože je důležité, by nebyl lustr jako pěst na oko, jak se říká. Zvolit můžete lustr rustikální, ratanový, vitrážový, křišťálový, ale také designový. Přečtěte si článek, jak vybrat designové LED osvětlení, kde se dozvíte všechno potřebné přímo o moderních designových lustrech.

Čím větší, tím lepší? Ani omylem

Populární jsou nejen v kuchyních, ale i v obývacích pokojích bodová světla známá také jako bodovky, jež působí nadčasově. Bodová světla můžete klidně zkombinovat s ostatními druhy osvětlení. Přímo u křesla, v němž si často čtete, byste měli mít stojací lampu.

Jestliže si myslíte, že čím větší jsou LED lustry, tím lepší, potom jste na omylu. Velikost rozhodně není měřítkem toho, že je lustr lepší. Pokud máte menší obývací pokoj, rozhodně se nehodí honosný lustr, protože by zbytečně zabíral prostor.

Velkou výhodou je, že můžete zvolit jakýkoliv tvar LED lustru. Elegantně působí závěsné stropní svítidlo ve tvaru kruhu, ale také i ve tvaru obdélníku. Klidně můžete zvolit takový tvar, v jakém máte konferenční stolek.

Okolo televize zvolte LED pásky

Ještě nezapomeňte osvítit prostor okolo televizoru. Stojící lampy se příliš nehodí, spíše zvolte moderní LED pásky, u nichž si můžete podle sebe nastavit intenzitu a často i barvu světla. Pokud se budete zrovna dívat na televizor, zeslabíte si osvětlení na co nejméně, a tím navodíte příjemnou atmosféru.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz  www.menhouse.cz  www.luxuryhouse.cz  www.househouse.cz 

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.hotelhouse.cz

 www.kidshouse.cz www.bookhouse.cz www.nicemagazine.cz www.golfmagazine.cz  

  www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz  www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz  

TOPlist