Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Jímky a žumpy – jak se daná řešení liší?

Plánujete stavbu svého domu? A to v lokalitě, kde není kanalizace? To může být celkem problém, jelikož je nutné vyřešit situaci s odpadní vodou. Mnoho lidí dnes volí řešení, kterým jsou čističky odpadních vod. Pro ně se používá zkratka ČOV a určitě patří k dobré volbě. Ta je však i finančně náročná. Proto je dobré vědět i o jiném řešení, které se nabízí. O jaké jde? Mohou to být jímky, nebo i žumpy. Ne každý ví, jaký je mezi nimi rozdíl. Podívejte se.

Jímka je hermeticky uzavřenou nádobou

Nejprve se podívejme na to, co je to jímka. Už název napovídá, že se jedná o nádobu, do které se jímá voda. A nejenom odpadní. Mohou mít i jiné využití. Příkladem jsou jímky na dešťovou vodu, která slouží právě jako nádoby k jejímu uchování a následnému použití. Když se podíváme zpět k odpadní vodě, tak i tu samozřejmě jímají. Jenom bez následného použití. Ta se dostává do hermeticky uzavřené nádoby, která se postupně plní. S tím tedy souvisí jedna povinnost, kterou je pravidelný vývoz. Specializovaná firma jímku odčerpá a tak může následně opět určité obdobní jímat veškerou vodu. Toto, tedy výdaje na vyprázdnění, jsou jedním z hlavních nákladů. Jinak jde o řešení s řadou pozitiv. A sem patří:

  • Nízká pořizovací cena
  • Široká nabídka různých velikostí
  • Snadná instalace

Alternativou může být žumpa

Pokud nebudete stavět nový dům, ale budete kupovat starší objekt, je velká pravděpodobnost, že u něho bude právě žumpa. Podívejte se třeba na betonové žumpy Hradec Králové, kde získáte více informací o daném řešení. I zde primárně dochází k tomu, že je voda jímána do nádoby. Ta má však nejčastěji dvě komory, kterými prochází. Obě dvě komory slouží k tomu, že jsou zde zachytávány pevné nečistoty a kaly, které se zde usazují. Odpadní voda se tedy tímto způsobem čistí a prochází danými nádržemi. Výsledkem je to, že může být následně vypuštěna zpět do přírody. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist