Doporučujeme

V kinech od 30. září:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11953

Kdy je nutné provádět kontrolu plynového kotle?

Jako majitelé rodinného domu, potažmo bytové jednotky, dost možná používáte plynový kotel, s jehož pomocí probíhá ohřev užitkové vody či vytápění objektu. Jedná se o zařízení, které není zrovna levné, proto je nutné o něj neustále pečovat. Kromě laické prohlídky byste rozhodně neměli zapomínat ani na odbornou revizi. Jak často a proč by se měla provádět?

Co může způsobit nesprávně fungující plynový kotel?

Pakliže máte doma plynový kotel a nijak se o něj nestaráte, zaděláváte si na spoustu potíží. Zanesené spalinové cesty a trubky jsou totiž častou příčinou snížení výkonu zařízení. Horší však je, pokud ze zařízení začne unikat oxid uhelnatý do vnitřních prostor nemovitosti. Hrozí vám otrava. Ročně v tuzemsku zemřou desítky lidí právě na otravu oxidem uhelnatým, bezbarvým plynem bez zápachu, a to právě v důsledku nekvalitní péče o plynový kotel. Kromě toho samozřejmě hrozí zahoření a výbuch, což může způsobit dalekosáhlé škody na majetku a zdraví osob.

Kdy je nutné provádět kontrolu plynového kotle?

Jak často provádět kontrolu?

Minimálně jednou ročně je ze zákona stanovena odborná revize kotlů. Musí ji provádět lidé, kteří k této činnosti mají patřičná oprávnění. Ideální je kontrola plynového kotle před topnou sezonou, případně také po jejím skončení. Mějte na paměti, že u firemních objektů se doporučují provádět revize kotlů vícekrát za rok.

Zajištění revizního technika určitě není radno nechávat až na poslední chvíli, neboť tito specialisté mívají dosti práce před hlavní topnou sezonou. S vyhledáním vhodné firmy, jež revizi zajistí, vám může pomoci váš dodavatel energií.

Kdy je nutné provádět kontrolu plynového kotle?

Cena plynových kotlů

Mnohé z vás jistě zajímá, jaká je aktuálně za běžný plynový kotel cena. Záleží především na výkonnosti zařízení, cenu ovlivňuje také řada dalších parametrů. Levné kotle se dají zakoupit už kolem 15 tisíc korun, efektivnější spotřebiče však mohou stát klidně několikanásobek zmíněné sumy.

Kdy je nutné provádět kontrolu plynového kotle?

Zdroj foto: Eon.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist