Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

LED svítidla: Sázka na úsporu a elegantní svícení

Ušetřit peníze v domácnosti lze mnoha různými způsoby, přičemž asi nejjednodušší je nákup LED svítidel. Tato nejmodernější a aktuálně i cenově dostupná investice se zcela jistě vyplatí. Zapomeňte na doby, kdy byly LEDky několikanásobně dražší než standardní svítidla. V čem vlastně tkví kouzlo LED technologie? Na to si postupně odpovíme v následujících řádcích.

Minimální spotřeba elektřiny

Hlavní předností jakýchkoli LED svítidel je minimální spotřeba elektřiny. Je tomu tak především díky technologii svícení. V podstatě 95 % veškeré elektřiny jde na vznik světla, zbytek na teplo. Ostatně, když si sáhnete na LED žárovku, horká určitě nebude. U vláknových starých žárovek to rozhodně nezkoušejte, jelikož se popálíte. Stejné procento jako u LEDek jde totiž na teplo. Světlo je pouhým vedlejším produktem! Z toho logicky vyplývá i radikálně odlišná spotřeba. Vyšší je až desetinásobně, což je rozhodně poměrně dost. Když vyměníte pouze jednu tradiční žárovku, ušetříte nemalé peníze.

Mnohem větší výdrž

Spadla vám někdy na zem standardní žárovka s wolframovým vláknem? Pokud ano, s největší pravděpodobností se rozbila. U LEDky samozřejmě hrozí tato situace také, nicméně je mnohem pevnější. Obecně se uvádí, že její výdrž činí až 50 000 hodin. To samé platí i pro jiná svítidla, jako jsou třeba LED trubice anebo LED pásky. Vůbec není problém také neustálé blikání, pokud dáte nějaké svítidlo tohoto typu třeba na chodbu nebo do exteriéru, může být klidně spouštěno fotobuňkou. Nehrozí žádné praskání ani jiné poškození.

Elegance na první pohled

Vzhledově jsou LED svítidla doslova bezkonkurenční. Vybírat si lze z mnoha odstínů světla a typů lustrů či bodovek. Výborné jsou i pásky pro podsvícení podhledů a LED reflektory. Ty se uplatňují ve velkých halách anebo při osvícení rozsáhlejšího prostoru v exteriéru.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist