Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Nenechte se napálit při nákupu tepelného čerpadla!

Jak by se vám líbilo, kdybyste si místo auta pořídili pouze karoserii s motorem a pak museli dokoupit kola, volant, sedačky, brzdy, airbagy…? Nemyslitelné, že?

Ale v sortimentu tepelných čerpadel, který není tak rozšířený, jsou podobné praktiky nesolidních prodejců na denním pořádku. Dnes se jim podíváme na mušku a upozorníme, kdy je nutná největší ostražitost.

Je v reklamě nabízené tepelné čerpadlo opravdu levné?

V reklamních médiích často figurují švédská a česko-čínská tepelná čerpadla. Porovnáme-li dvě čerpadla o stejném výkonu, švédský model stojí 180 000 Kč a česko-čínský model jen 80 000 Kč. To může znít lákavě. Avšak pozor! Zdánlivě levné česko-čínské čerpadlo se vám pořádně prodraží dokoupením nutných součástí, která má švédské čerpadlo už v ceně. Namátkou je to elektrokotel, nerezový zásobník teplé vody, dvě oběhová čerpadla, oběhové čerpadlo pro zásobník TUV, elektrický bojler, akumulační nádrž, příslušenství primárního topného okruhu… Započítané nejsou ani elektrické, montážní práce a připlatit je třeba i za prodlouženou záruku (5 let oproti 2 rokům). Suma sumárum, u česko-čínského modelu se nakonec dostaneme na 185 450 Kč! To je o plných 105 450 Kč více, než činí propagovaná základní cena.

Švédské tepelné čerpadlo má tohle všechno v základní ceně, dokupuje se už jen nerezový zásobník teplé vody za 25 000 Kč, takže jeho konečná cena představuje 205 000 Kč. Protože ale švédské čerpadlo pracuje podstatně úsporněji, už do pěti let se vám cenový rozdíl vrátí díky nižším provozním nákladům. Poté už jste jen v plusu – a pro všechny případy i ve spolehlivé péči servisní sítě tradičního švédského výrobce. (Zatímco po čínské firmě se může brzy slehnout zem, jak dokazují předchozí zkušenosti.)

Rozšířený je i prodej chladicích jednotek vydávaných za tepelná čerpadla

Kromě prodeje prázdné bedny s kompresorem je četnou praxí některých vykutálených dodavatelů i vydávání zařízení určených primárně pro chlazení za tepelná čerpadla. Tato zařízení se využívají v jižních zemích pro klimatizaci a v zimě k přitápění. Tamních 5 až 10 stupňů nad nulou se ovšem se středoevropskou zimou nedá srovnat! Zmíněná chladicí jednotka navíc spotřebuje nadměrné množství elektrické energie a ještě obtěžuje okolí svým hlukem.

Ověřte si u vyhlédnutého čerpadla hlavně výkon, topný faktor a hlučnost

Má-li tepelné čerpadlo, o němž uvažujete, Evropskou značku kvality Q – Q LABEL, jeho deklarovaný výkon, topný faktor a hlučnost budou odpovídat pravdě. Zjistěte si také, zda vám vyhlédnuté čerpadlo zajistí potřebný objem tepla, a kolik přitom spotřebuje elektřiny. Zajímejte se rovněž o to, zda funguje i v hodně mrazivém počasí.

Vše zjednodušíte, když si rovnou vyberete moderní švédské tepelné čerpadlo kompletně smontované výrobcem, který ho už také řádně vyzkoušel, navíc v drsném skandinávském prostředí. Automaticky s ním získáte i základní záruku 5 let a k tomu 10letou záruku na kompresor.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist