Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Pečlivou přípravou na zimní sezonu ušetříte za energie!

Rostoucí ceny energií řadu domácností nutí pečlivě rozmýšlet, jaký zdroj vytápění se jim v zimních měsících postará o teplo. Existují však způsoby, jak ušetřit i se stávajícími zdroji. Jen se musí vědět jak na to!

Za vysokými nedoplatky za energie často stojí tepelné ztráty vznikající přetápěním a následným větráním. Tedy v podstatě zbytečnými kroky, kterých se vyvarujete, budete-li topení lépe regulovat. S tím vám pomohou třeba termostatické ventily na radiátorech.

Vylaďte si topný systém

Vhodné však je zamezit i zmíněnému přetápění místností, a to ideálně vyladěním celého topného systému. Především se zaměřte na jeho výkon. Tipli byste si, že snížení teploty v interiéru o jeden stupeň vám sníží náklady na vytápění až o 2 tisíce korun ročně?

Zkontrolujte těsnění oken

Před zimou je také na místě zkontrolovat veškerá těsnění oken, neboť i ta často stojí za ne zrovna zanedbatelnými tepelnými ztrátami. Těm přitom můžete zamezit i vhodným přizpůsobením interiéru. Překrývají vám záclony radiátor? Nebo jej dokonce máte obestavěný nábytkem? V obou případech se jedná o chybu, která může stát za jeho nedostatečnou účinností.

Nechte si zrevidovat plynový kotel

Vytápíte-li plynem, neměl by vaší pozornosti uniknout plynový kotel, který byste před zahájením topné sezony měli nechat zrevidovat odborníkem se specializací na revize kotlů. Toho vám nabídne buď váš dodavatel energií, nebo se můžete obrátit na některou z firem působící ve vašem bydlišti.

S revizí kotle neotálejte!

Revizi kotle ale v žádném případě nesvěřujte nikomu, kdo se není schopen prokázat odbornou způsobilostí k danému úkonu. Stejně tak se nevyplácí nechávat revize kotle na poslední chvíli. Mohlo by se totiž stát, že odborného technika neseženete včas. A rizika spojená s provozem vadného plynového spotřebiče rozhodně nejsou nízká.

Vyvarujte se zaneseným spalinovým cestám!

Největší nebezpečí jsou spojena se zanesenými či zcela nefunkčními spalinovými cestami spojenými s úniky život ohrožujícího oxidu uhelnatého. Těm pravidelné revize plynového kotle rozhodně mohou zabránit. A vy budete moci v klidu spát.

 

Zdroj foto a video: Eon.cz, Pixabay.com

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist