Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Pořízení nových oken není radno brát na lehkou váhu. Na co si dát pozor?

Ještě před příchodem chladného počasí je ideální čas přistoupit ve vaší domácnosti na výměnu oken. Zabráníte tím zbytečnému úniku tepla, což by vás během topné sezony mohlo vyjít na hodně peněz. Kromě toho zvýšíte cenu nemovitosti a dům či byt bude vypadat moderněji. Při pořizování nových oken je ale nutné zvážit několik faktorů.

Chcete levná okna? Plastové varianty jsou nejekonomičtějším řešením

Hledíte-li při nákupu především na cenu, pak vězte, že asi nejrozumnějším řešením jsou plastová okna. U nich je však obzvláště důležité dbát na preciznost provedení. Zároveň lze doporučit alespoň dvojskla, nejlépe však trojskla, zvýší se tím schopnost tepelné izolace. Plastové modely jsou jinak nenáročné na údržbu a mají poměrně dobrou životnost.

Luxusnější modely představují okna ze dřeva

Jestliže cena nehraje zas až takovou roli a chcete opravdovou kvalitu, je výhodnější zvolit spíše dřevěná okna. Hodí se hlavně pro rodinné domy a luxusnější sídla. Dřevo má přirozeně dobré vlastnosti z hlediska tepelné izolace, spolu s vhodně vybranými skly vám zajistí potřebný komfort s minimálními úniky tepla do vnějšího prostředí. U dřevěných oken je ale důležitá pravidelná údržba, jinak může snadno dojít k jejich popraskání či tvorbě plísní a hniloby. Alternativou ke klasickým dřevěným modelům jsou špaletová okna, jež jsou charakteristická zejména pro starší a historické objekty v centrech měst.

Moderní okna z hliníku

Trend posledních let představují hliníková okna. Jejich velkou předností je vysoká odolnost vůči poškození, běžně i tenké profily dokážou bez problémů fungovat po mnoho let, přičemž si zachovávají relativně dobré izolační vlastnosti. Počítejte však s vyšší pořizovací cenou, takže je asi zbytečná jejich instalace do bytů v panelových domech, tam postačí obyčejnější plastová okna.

 

Zdroj foto: Jis.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist