Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Poskytnutí sídla firmy formou virtuální kanceláře je velmi rozšířenou službou

Poskytnutí sídla firmy některým z provozovatelů tzv. virtuálních kanceláří je zcela legální a také poměrně rozšířená služba, jejíž popularita u nás navíc rok od roku roste. Využití takové služby může být v ideálním případě provázeno celou řadou benefitů, které dokáží podnikání v mnoha ohledech usnadnit. Znáte alespoň nejpodstatnější z výhod, jichž se vám dík virtuální kanceláři zpravidla dostane nebo by vám pár detailnějších informací přišlo vhod? A máte jasno v tom, na základě jakých kritérií se při výběru kvalitního provozovatele rozhodnout? Ne? Pár minut věnovaných následujícím řádkům se vám tedy může jedině vyplatit.

Poskytnutí sídla firmy je byznys jako každý jiný

Bez oficiálního sídla se dnes ze zákona neobejde žádný podnikatelský subjekt a není proto divu, že se jeho poskytování stalo poměrně rozšířeným byznysem. Mnoho lidí nemá k dispozici vlastní reálné prostory, které by k tomuto účelu mohly posloužit a zdaleka ne každý je schopen či ochoten zřídit oficiální sídlo své společnosti na adrese trvalého bydliště. Proto fakt, že se pro využití služeb některého z řady provozovatelů virtuálních kanceláří již rozhodly takřka dvě pětiny tuzemských firem, zřejmě příliš nepřekvapí, stejně jako skutečnost, že jejich počet neustále stoupá. Jsou tu však i další důvody, které přispívají k rostoucí oblibě tohoto typu firemních sídel poměrně zásadním způsobem. Které?

2 hlavní příčiny popularity virtuálních kanceláří

Za hlavní důvody vysoké obliby virtuálních kanceláří lze nepochybně považovat následující:

1) „DOBRÁ ADRESA“ – Snadná možnost zisku nějaké prestižní adresy z nabídky provozovatelů je bezesporu jedním z hlavních důvodů, které za rostoucí popularitou virtuálních kanceláří stojí. Podnikatelé v tomto ohledu volí nejčastěji Prahu, ale řadu populárních adres vhodných pro sídlo firmy lze najít i v Brně a dalších větších městech republiky.

To, že se v byznysu můžete najednou prezentovat coby firma s „dobrou adresou“ vám u celé řady klientů i potenciálních obchodních partnerů do značné míry vylepší kredit. Alespoň zpočátku to funguje jaksi automaticky. Je nicméně pochopitelné, že sama o sobě vám taková věc úspěch v podnikání nezajistí. Je to jen způsob, kterým si můžete usnadnit start vašeho byznysu, ale dál už bude vše záležet na vás a vašich schopnostech.

Populární adresy firemních sídel v České republice

Město

Adresa

PRAHA

Rybná 716/24

PRAHA

Kaprova 42/14

PRAHA

Jaurisova 515/4

BRNO

Lidická 700/19

BRNO

Příkop 843/4

HRADEC KRÁLOVÉ

Akademika Heyrovského 1178/6

PLZEŇ

Tylova 177/6

OLOMOUC

Holická 1173/49

2) ZNAČNÁ ÚSPORA FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ – Srovnáte-li výši poplatků, které si za svoje služby účtují provozovatelé virtuálních kanceláří (od několika set korun cca do 2 – 3 tisíc měsíčně) s tím, co jste jako podnikatelé obvykle nuceni vynaložit na chod skutečné kanceláře či provozovny, jistě vás rozdíl na první pohled zaujme. Poptávka po pronájmech kancelářských prostor zejména v Praze totiž roste nebývalým tempem a spolu s tím stoupají i ceny. Virtuální varianta vás tedy může vyjít i o mnoho tisíc měsíčně levněji. Připočíst je nutno rovněž nemalou úsporu pokud jde o mzdu, kterou byste museli vyplácet člověku, jemuž každodenní chod vašeho sídla dáte případně na starost.

Takto ušetřené peníze mohou mít obzvláště pro začínající podnikatele tak zásadní význam, že nezřídka rozhodnou o tom, zda se jejich firma ve svém oboru uchytí či zda zkrachuje!

Jaký volit při výběru poskytovatele postup?

Jak už bylo řečeno, poskytování virtuálních sídel je byznys jako každý jiný a je tedy možné narazit na skutečné profesionály, ale stejně tak i na lidi neschopné či rovnou nesolidní. Při výběru provozovatele vašeho sídla je proto nutné postupovat s jistou dávkou obezřetnosti. Stačí si uvědomit, že běžný provoz a tedy i potenciální úspěch vaší společnosti bude do značné míry ovlivněn tím, jak seriózního a schopného poskytovatele virtuální kanceláře zvolíte a už vás nejspíš o nutnosti jeho předběžné „lustrace“ nebude nutné přesvědčovat. Pomoci vám v tom mohou jak reference od stávajících či bývalých klientů vámi vytipovaného provozovatele virtuálních sídel, tak i některý z běžně dostupných on-line rejstříků.

Rozhodujte se i na základě doprovodných služeb!

Dalším kritériem by krom serióznosti poskytovatele virtuálního sídla měl v každém případě být i rozsah doprovodných služeb, které vám bude schopen zajistit. Bez jejich dostatečného množství a patřičné kvality může být bezproblémový chod vašeho byznysu vážně ohrožen. Požadujte proto přinejmenším toto:

A) Viditelné označení vaší firmy u vchodu či v recepci.

B) Zcela funkční recepci s vyškoleným personálem.

C) Zajištění telefonického spojení.

D) Přebírání a ukládání korespondence.

E) Možnost využití zasedací místnosti.

F) Drobné úkony administrativního charakteru (kopírování dokumentů, výpomoc s fakturami atd.)

Není to nic komplikovaného

Uvidíte, že úplně postačí, budete-li se při hledání ideálního poskytovatele vašeho firemního virtuálního sídla řídit zdravým rozumem. Pokud si navíc na pomoc vezmete i něco málo z toho, co jsme vám dnes k tématu nabídli, pak se pravděpodobnost, že uděláte nějakou zásadní chybu, bude prakticky rovnat nule.

Nebo vám výběr vhodného provozovatele vašeho sídla připadá přece jen složitý? A možná, že jste jen ohledně virtuálních kanceláři zaslechli i nějaké negativní informace a proto váháte, zda se vůbec vydat právě touto cestou. Pokud je to tak, neváhejte se nás na cokoliv zeptat. Určitě vám to rozhodování ulehčí!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist