Připravujeme

Obsah:

ÚNOR / BŘEZEN 2020

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2020

A ještě mnohem více...

image_8437

Rovná podlaha na doživotí? Jednoznačně anhydritová!

Anhydritové neboli lité podlahy mají budoucnost. Jsou pevné, ekologické a opravdu hodně dlouho vydrží. Zkrátka mají zelenou. Jak v domácnostech, tak i v průmyslových provozech.

Ne každý si ale zřejmě uvědomuje, co to anhydritová podlaha vlastně je. Ona to vlastně není podlaha jako taková, byť jí za určitých okolností může být.

Co to je anhydritová podlaha?

Pod pojmem anhydritová podlaha rozumíme vrstvu, která se nachází pod podlahou, na níž chodíme. Na ni se jednoduše nalije speciální samonivelační anhydritový potěr a po jeho ztvrdnutí se pokračuje pokládkou finální podlahy, ať již v podobě dlažby, parket, laminátové podlahy a podobně. Taková podlaha bude pevná a perfektně rovná. O to se postará anhydritová směs tvořená pojivem z energosádrovce, štěrkem a dalšími pomocnými přísadami.

Anhydritová, nebo betonová?

Anhydritové podlahy jsou vylepšenými betonovými podlahami. Od nich si vypůjčily ty nejlepší vlastnosti betonu, a ty se patřičně vylepšily. Dalo by se říci, že k naprosté dokonalosti.

Přednosti litých anhydritových podlah

Hlavní předností těchto podlah je jejich rychlá pokládka. Samonivelační anhydritový potěr rychle usychá. Po ztvrdlé vrstvě se prakticky hned druhý den můžete projít, což je u klasických betonových podlah nemyslitelné.

Velmi dobrá tvárnost

Samotní stavebníci si také pochvalují, že se jim s materiálem velmi dobře pracuje. Je velmi tvárný, což se následně projeví i na rovnosti koncové podlahy, jež je navíc oproštěna od jakýchkoliv dilatačních spár. A díky vynikající vodivosti anhypodlah jsou ideální krytinou pro podlahové vytápění.

Cena lité podlahy

Pořizovací cena anhydritové lité podlahy je ve srovnání s klasickou podlahou betonovou sice o něco vyšší, ale vezměte si kalkulačku a počítejte. Především vezměte v potaz nutnost několika vrstev klasické betonové podlahy. Ty v případě litých podlah nejsou nutné. K jaké jste se dostali částce? Ano, cena anhydritové podlahy je téměř totožná s cenou betonové podlahy v několika vrstvách. Myslím, že není třeba déle váhat.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist