Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Sklep může vyřešit vaše problémy s prostorem

Je skvělé, pokud máte sklep. Získáte tak další úložný prostor, kam můžete ukládat všechno, co není potřebné každý den, nebo co vyžaduje k uskladnění specifické podmínky. Jenže i poměrně velký sklep se snadno naplní, pokud jej neumíte dobře zorganizovat a využít. Jak na to?

Klíčové je vybavit sklep regály a úložnými prostory a skladování i úklid už bude hračka. Můžete jej využít jak na skladování brambor, cibule, zavařenin nebo věcí na zimu, tak si v něm vytvořit třeba i malou dílničku a mít po ruce všechny šroubováky, vrtačky, pily na dřevo nebo přístroje, které potřebujete ke kutění.

Regálů není nikdy dost

Přehledný a praktický sklep vám zajistí vhodně zvolené regály. Můžete si pořídit obyčejné kovové regály. Ty nebývají finančně náročné a jsou nesmírně variabilní. Snadno si tedy nastavíte výšku polic podle sebe, seskládáte si je, jak se vám to hodí a můžete s nimi v budoucnu různě manipulovat.

Jak na skladování zeleniny?

Sklep má výhodu, že je tmavý. Pro zeleninu zde ale někdy může být dost vlhko. Proto se vyplatí pořídit si odvlhčovače, které vám pomohou zbavit se vlhkosti, jež může vést ke vzniku plísní. Nutné je sklep také pravidelně větrat a případně také dezinfikovat například sirnými knoty, které zabrání množení bakterií. Zeleninu rozhodně neskladujte v igelitovém obalu. Málokdo však také ví, že pro dlouhodobé skladování nejsou vhodné ani jutové pytle. Ideální se jeví dřevěné nebo plastové bedýnky, kde může zelenina snadno dýchat.

Světlo

Pokud chcete ve sklepě také tvořit, je vhodné zařídit si tam lepší zdroj světla. Ideální je menší lampa, která se dá namířit přesně tam, kam potřebujete. Jestliže je sklep skutečně jen skladovacím prostorem, vystačíte si i s mdlým osvětlením na zdi. I tak by ale mělo být odborně nainstalováno, aby nedošlo k nějakým problémům či nehodám.

 

 

Zdroj obrázku: nacroba / Shutterstock.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist