Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Tepelná čerpadla – trh s nimi i v budoucnosti bude zažívat boom

Tepelná čerpadla byla v roce 2017 v Německu primárním zdrojem tepla pro 43 % obytných budov, které v roce 2017 získala stavební povolení, což z tepelných čerpadel udělalo nejčastěji užívaný zdroj tepla v novostavbách. Technická univerzita ve Vídni přišla v březnu tohoto roku se zprávou, že tepelná čerpadla jsou velmi výhodná jako zdroj tepla v rámci dálkového vytápění budov, tj. modelu, který je dnes běžný např. ve Švýcarsku. O tepelných čerpadlech tedy budeme v brzké budoucnosti slýchávat častěji než doposud.

V době, kdy vyspělé evropské země zažívají zklamání z obnovitelných zdrojů energie, jež nedokáží naplňovat původní očekávání, pozornost politické reprezentace se ubírá právě k tepelným čerpadlům, zdroji tepla nabízejícího stabilní výkon, nízké provozní náklady a dlouhou životnost. Tepelná čerpadla jsou čím dál častěji využívány jako součást „farem“ vytápějících velké bytové domy či dokonce městské čtvrti, a to nejen v již zmíněném Rakousku či Švýcarsku, ale také např. v Německu, Francii, Velké Británii či skandinávských zemích.

Čím jsou tepelná čerpadla výjimečná?

Jak již bylo naznačeno výše, velkou výhodou tepelných čerpadel je schopnost dodávat stabilní objem tepla v průběhu celého roku, bez ohledu na současné povětrnostní podmínky, jež silně ovlivňují schopnost výrobu energií u větrných či solárních elektráren.

Zároveň, tento zdroj tepla lze instalovat prakticky kdekoliv, tj. bez specifických požadavků na reliéf okolní krajiny, světovou stranu apod. Tepelná čerpadla se zároveň vyznačují dlouhou životností. Zkušenosti ze Švédska, kde mají tepelná čerpadla dlouhou tradici, ukazují, že i zařízení určená pro rezidenční trh mohou fungovat více než 20 let, u současných moderních jednotek lze přitom očekávat životnost delší (toto má samozřejmě několik podmínek, ať už jde o pravidelnou údržbu, správně dimenzovaný výkon čerpadla apod.).

Možnosti využití tepelných čerpadel vždy konzultujte s prověřenými prodejci

Pokud tedy nyní řešíte otázku, jaký zdroj tepla si pořídit pro Vaši nemovitost, určitě se zajímejte o výhody tepelných čerpadel ve Vašem konkrétním případě. Svůj záměr však konzultujte s odborníkem, který má v tomto oboru dlouholeté zkušenosti a zároveň, v nabídce má více typů tepelných čerpadel, např. země/voda, voda/voda, vzduch/voda, vzduch/vzduch. Každý typ tepelného čerpadla má specifické vlastnosti a je vhodný pro jiný typ nemovitostí. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist