Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Víte, kde doma využíváte deskové výměníky tepla?

Člověk u většiny věcí, které má doma, ani neví, jak fungují. Prostě je rád, že je má, a nezkoumá, co za to může. Věděli jste například, díky čemu vám doma fungují ohřev bazénu, vytápění či solární panely na střeše? Díky výměníkům tepla!

Deskové výměníky tepla dokážou předávat teplo tam, kde to není možné přímo ze zdroje do spotřebiče. Setkáte se s nimi v malém i velkém pojetí. V tom velkém se může jednat například o výměníkovou stanici v areálu továrny či sídliště, která zajišťuje distribuci tepla pro ohřev vody a vytápění. V tom malém je pravděpodobně máte doma. Pomáhají vám ohřívat vodu, topit, nebo zahřívat vodu v bazénu.

Různé typy výměníků

Existují dva typy lišící se použitím, konstrukcí i základními parametry. Za prvé jde o trubkové tepelné výměníky. Ty se skládají z několika trubek, jsou levné, jednoduché a mají malou tlakovou ztrátu. Bohužel potřebují velkou přestupní plochu, a proto se používají jen na malé solární systémy a tepelná čerpadla s výkonem do 10 kW.

Daleko větší využití mají deskové výměníky. Jejich přestupní koeficient je až desetkrát vyšší než u trubkových modelů, zvládnou předávat výkon v řádech stovek kW. Jejich další velkou výhodou je velká variabilita. Dodávají se ve spoustě velikostech a typů, čehož důkazem je i společnost TRIBO Engineering, s.r.o., která je v ČR prodává.

I na výrobci záleží

Jako u všech jiných výrobků, kvalita výměníků se odvíjí od dodavatele. Mezi ty spolehlivé patří již zmiňovaná firma TRIBO Engineering, jež je na českém trhu zástupcem švédské firmy Alfa Laval. Zaměřuje se nejen na výměníky, ale také na separace olejů, ozubená kola a mnohé další strojní součásti. Výroba ozubených kol je jenom začátek, pokračuje to rovněž renovací strojních dílů a segmentem hydrauliky. Společnost je na trhu již od roku 2012 a za tu dobu si našla spoustu spokojených zákazníků. Má totiž zkušenosti i v oblasti vývoje.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist