Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_8437

Vlhké zdivo - jak se ho zbavit

Máte chalupu, domek, nebo nějakou podobnou stavbu staršího data, a začaly vás trápit viditelné změny v podobě map na zdech či padající omítky? V místnostech máte těžký a špatně dýchatelný vzduch, musíte často větrat a dané prostory se vám špatně vytápí? Vše nasvědčuje tomu, že se potýkáte s vlhkostí zdiva. Toto nežádoucí interiérové mikroklima je hodně náchylné k plísním a některým bakteriím, ohrožujícím zdraví celé rodiny. Nejčastějším problémem je to, že voda a vlhkost se dostávají z okolní zeminy do prefabrikátů či cihel. V takovémto případě nenechávejte nic náhodě! Je potřeba najít pokud možno jednoduché a rychlé řešení, jak situaci napravit. Obraťte se na odborníky, kteří vám doporučí optimální postup právě pro vaši stavbu.

Řešením je sanace

Základem úspěšného vysoušení zdiva je důsledné nalezení zdroje vlhkosti. Někdy totiž příčina nemusí být úplně jasná, jak se třeba na začátku zdálo, a mohlo by se stát, že se neodstraní skutečné příčiny, a problém se vrátí. Proto doporučujeme, abyste se s žádostí o odbornou pomoc obraceli na specializované firmy a nedělali vše svépomocí.

Jednou z velmi úspěšných metod sanace je podřezání zdiva. Využívají se k tomu lanové nebo řetězové pily, díky kterým se následně umístí nová hydroizolace, nebo případně nahradí ta stávající, která je již nefunkční. Tyto moderní sanační mechanizované procesy nahradily někdejší ruční práce, kdy se musela vybourávat část zdiva, aby se tam pak vkládala nová izolace. Což byla náročná a velmi zdlouhavá metoda. Naštěstí je ta doba pryč a dnešní strojní zařízení lehce prořízne ve zdivu spáru, zdivo se zajistí klíny, do spáry je následně vložena folie z plastu a současně se aplikuje tlaková injektáž suspenzí s cementu. Umísťované vodotěsné izolace jsou buď sklolaminátové desky, případně pláty PE folie. Výhoda spočívá nejen ve vodotěsnicím efektu, ale izolace zároveň slouží jako radonové odstínění. Použití typu pily je dáno materiálem, z něhož sestává zdivo. Na klasické cihly je určena pila řetězová a pilou lanovou lze podřezat vše – od kamene přes beton až po zmíněné cihly.


Pro kvalitní sanaci se obracejte na odborníky

Jedním z renomovaných specialistů je na českém trhu s izolacemi a sanacemi vlhkého zdiva firma František Hróz. S využitím moderní techniky zajišťuje veškeré druhy sanací. Dobré reference a dlouholeté zkušenosti jsou zárukou kvalitně odvedené práce. Více informací naleznete na www.izolacehroz.cz.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist