Doporučujeme

V kinech od 30. září:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11953

Zajímavé oživení venkovních prostor s obkladovými palubkami

Chystáte se oživit fasádu Vašeho domu? Nebo máte v plánu vystavit na svém pozemku vysněný altán? Nejdůležitějším rozhodnutím je rozhodně volba materiálu, který na práci použijete. Pokud máte rádi přírodní materiály z estetického či ekologického hlediska, doporučujeme dřevěné obkladové palubky! Pojďte se s námi společně podívat na jejich výběr, využití a správnou ochranu materiálu. 

 

Nepodceňte výběr obkladových palubek do exteriéru

Dřevo patří k nejstarším stavebním materiálům vůbec. Je snadno dosažitelné, dobře opracovatelné a jeho vznešený vzhled vybízí k jeho využití v obyvatelných prostorech. Pro obklady venkovních stěn se kvůli velkým tepelným změnám a větším vlhkostním vlivům doporučují používat silnější obkladové palubky, konkrétně od síly 19 mm a více. Do venkovních prostor se hodí obkladové palubky z modřínového dřeva, jelikož typické rysy modřínu jsou odolnost a dlouhodobá životnost. Univerzálnější využití naleznete u dřeva smrkového, který je pro své vlastnosti vhodný jak do interiéru, tak exteriéru. Pokud se rozhodnete pro obklad podlah, vsaďte na dubové obklady, na kterých díky jejich tvrdosti nebudou hned zjevné vrypy a jiné škrábance. Vysoký výběr obkladových palubek různých rozměrů, tloušťky a zajímavých materiálu naleznete u firmy Dřevobis D&S.


Ochraňte povrch obkladových palubek díky speciálním nátěrům

Obkladové palubky montované do exteriéru je potřeba ošetřit vhodným nátěrem, který zajistí jejich dlouhodobou výdrž a ochranu před přírodními vlivy. Dřevo je také tímto nutné chránit před dřevokaznými houbami a dřevokaznému hmyzu a škůdci. Pro ošetření dřevěných obkladových palubek se doporučují lazury nebo vosky k tomu určené.

 

Zdroj foto: Drevobis-ds.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist