Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Designový nábytek promění obyčejné bydlení v domov

Každý domov je originální, a právě designový nábytek má velký podíl na tom, jak vypadá výsledné zařízení. Jedinečná atmosféra specifického vybavení propůjčuje bydlení doslova duši a proměňuje obyčejný byt v konkrétní místo pro váš výjimečný život. A kde pořídíte designový nábytek? Poradit vám může pět tipů v článku.

Proč volit designový nábytek?

Povedený design je vytvářen jednotlivcem či skupinou a cílem je dosažení esteticky, funkčně a emočně dobře pracujícího výsledku. Roli může hrát také ekonomická stránka. Znamená to, že designový nábytek nemusí být příliš drahý či extravagantní, ale je prostě jiný a vytvořený za účelem plnění slíbené funkce v daném krásném těle. Designový stůl je pořád stolem na odkládání věcí i v případě, že má třeba netradiční barvu. Důvodů, proč se rozhodnout pro tento nábytek je hned několik. Jedním z nich bývá touha odlišit se a zařídit svůj domov podle náročných představ. Designový nábytek může, ale nemusí, být extravagantní a netradiční. Úplně postačí, když je krásný na pohled a splňuje uživatelské nároky. Stejně jako u každého jiného nábytku, je i tady důležitá kvalita použitých materiálů.

5 tipů na značky designového nábytku

Zaujala vás představa, že vlastníte kus designového nábytku? Podívejte se na následujících několik tipů představujících pět značek z různých zemí.

Infinity – kombinace kreativity, inovací a kvality

Designové židle od značky Infinity jsou spojením kreativity, inovací a kvalitních materiálů. Jde o italskou značku, v jejíž nabídce figurují, kromě samotných židlí, také stolky. Nabídka je zajímavá nejenom pro domácnosti, ale i pro kavárny, bary, hotely a restaurace. Každý kousek designového nábytku má svůj příběh a důvody, proč vznikl právě v konkrétní podobě. V designu se promítají různé kultury a styly, kdy výsledkem je originální a zároveň praktický kus nábytku.

Magis – design, kde si vybere každý

Značka designového nábytku Magis je původem z Itálie. Má poměrně dlouhou tradici od roku 1976. V nabídce se nachází pestře barevné, ale i zdánlivě nenápadné kousky, které se snaží splnit přání širokého spektra uživatelů. Nábytek je vytvářen spoluprací s mezinárodními designéry. Navržení každého kusu zohledňuje nejen estetickou stránku, ale hledá propojení s etickou a funkční rovinou. V rámci katalogu značky najdete designový nábytek vhodný do různých stylů bydlení.

Artemide – prosvětlí interiér i exteriér

Italská firma zaměřující se na výrobu svítidel se rozhodla jít cestou nadčasovosti, a proto v jejím sortimentu najdete stolní i stojací lampy, či nástěnná, závěsná i stropní svítidla, kterými podtrhnete design jak jednotlivých místností, tak promyšlených koncepcí v exteriéru. Přední světoví architekti a designéři spolupracující se značkou Artemide dbají hlavně na vysokou technickou úroveň všech produktů.

Foscarini – překvapující pohled na světlo

Rozmanité designy, ale přitom důraz kladený na kvalitu, se promítá do inovativních výrobků z dílny značky Foscarini, která se zaměřuje na svítidla. Společnost působící od roku 1960 si najímá na jednotlivé produkty designéry z různých zemí, kteří do tvorby vnášejí nápaditost v kombinaci se zkušenostmi a novými pohledy. Ať už jde o lampy pro denní či noční svícení, vždy si můžete být jisti, že vás něčím překvapí a inspirují.

Kartell – emoce, co se promítají v nábytku

Designové stoly, židle, křesla, sedačky, svítidla, hodiny, věšáky a další doplňky, co vás osloví svou multifunkčností, i kvalita, co jde ruku v ruce s inovacemi. Italská společnost Kartell přesně ví, jak oslovit mezinárodní klientelu neotřelým designovým nábytkem, jedinečností a originalitou, ale také zajímavým využitím materiálů. Její působení se datuje od roku 1949 a jako první firma začala k výrobě nábytku využívat plast. V nábytku se zrcadlí emoce, a proto ho poznáte na první pohled.

Vitra – objevte hravost v barvách

Švýcarská rodinná společnost Vitra se může pyšnit spoluprací s předními světovými architekty a designéry. Židle, stoly i designové doplňky si vás získají svou barevností a hravostí na jedné straně, či klasickým ztvárněním na straně druhé.

Kde si prohlédnete všechny značky na jednom místě?

Společnost Designpropaganda s.r.o. se věnuje vizualizaci interiérů, pronájmu designového nábytku i montáži vybraného nábytku. Na jejich stránkách najdete přehled jedinečných, specifických a výjimečných značek designového nábytku. Ke správnému zkombinování výsledku můžete využít i služeb architekta.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist