Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Dřevěný nábytek z masivu se hodí do každého pokoje

Nábytek vyrobený z masivního dřeva, které bylo s láskou a precizně zpracováno šikovnými truhláři a nábytkáři, je nadčasovou záležitostí. A to nejen proto, že nikdy nevyjde z módy, ale také proto, že díky své odolnosti a kvalitě vydrží krásný a ve skvělém stavu dlouhá desetiletí. Nábytek z masivního dřeva je jednoduše skvělou volbou pro každého, komu záleží nejen na designu nábytku, ale také na jeho bytelnosti.

Jak vybrat nábytek z masivního dřeva?

Pomineme-li samozřejmosti, jako je váš rozpočet a správně přeměřené prostory, jde především o design vašeho domova.

Do pokojů zařízených ve stylu vintage, provence, ale i v romantickém venkovském stylu, se hodí jak nábytek z masivního dřeva v přírodních barvách, tak nábytek v čistě bílém, slonovinovém či světle šedém provedení. Geniálně jednoduchý nábytek v černé nebo šedé barvě je vhodný do industriálních a nekomplikovaných minimalistických bytů a domů. Skvěle bude vypadat v přítomnosti surových prvků z betonu a cihel.

Velmi dobře působí ale i kombinace barevného těla nábytku s vrchní deskou nebo jiným prvkem ze dřeva v přirozeném vzhledu. Takový nábytek pak můžeme umístit i do interiéru ve skandinávském, klasickém a moderním designu.

Skutečně široký výběr nábytku z masivního dřeva ve všech kategoriích a stylech najdete například v obchodě Dřevěná krajina na https://drevenakrajina.cz/. Za příjemné ceny zde pořídíte všechno od židlí a jídelních stolů, až po vitríny nebo dokonce postelové rošty.

Nábytek z dřevěného masivu přináší mnoho předností

Masivní dřevo je vlastně čistě přírodní materiál, do kterého se zasahuje naprosto minimálně, a to při lepení vyschlých lamel či hranolů masivního dřeva k sobě takzvaným spárováním či cinkováním. Díky tomu je toto dřevo zdravotně nezávadné a vysoce ekologické.

S nábytkem z masivního dřeva se vám také nikdy nestane, že byste omylem vytrhli přišroubované panty z dřívek, jako se to běžně děje u levného a často nekvalitního nábytku z dřevotřísky. Nemusíte se obávat ani provalení zadních stěn skříní, což je nemilou zkušeností, kterou má snad každý majitel skříní s hobrovou zadní deskou.

Také péče o masivní dřevěný nábytek je velmi jednoduchá. Stačí jej otřít jemně navlhčeným měkkým hadříkem nebo ošetřit a vyleštit prostředkem s antistatickým efektem. Vždy se ale na obalu takového přípravku ujistěte, zda je skutečně vhodný pro typ dřeva, z něhož je váš nábytek vyroben.

Dalším aspektem, jenž je nutné přidat na tento seznam výhod jako velkou přednost nábytku z masivního dřeva, je samozřejmě kouzelná atmosféra, kterou dokáže v pokoji vykouzlit. Váš nový kus nábytku totiž není vyroben z drolících se desek ze slisovaných třísek, pilin a papíru. Naopak byl vyroben precizně, prošel z velké části lidskýma rukama, ale hlavně v sobě nese ducha přírody, přesně jako nábytek z drevenakrajina.cz. Vůně kvalitního dřeva, jeho typická struktura a bytelný vzhled budící respekt k přírodě i lidské práci přináší do vašeho domova neopakovatelné kouzlo.

 

 

Zdroj foto: Drevenakrajina.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist