Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Garážová, nebo průmyslová vrata - víte, která zvolit?

Bez garážových potažmo průmyslových vrat se samozřejmě neobejde žádná garáž. Víte ale, jaká zvolit? Dvoukřídlá, sekční, rolovací, výklopná či posuvná? Poradíme vám!

Je vaše garáž součástí rodinného domu, nebo stojí mimo něj? Jste ochotni ji otvírat ručně, nebo byste raději otevírání elektronické? A jak to vypadá s prostorem - okolo i vně garáže? A byli byste rádi, kdyby vaše garážová vrata byla tepelně odizolovaná? To vše jsou parametry, které při výběru vrat hrají poměrně zásadní roli.

Dvoukřídlá garážová vrata

Na trhu se setkáme hned s několika typy garážových vrat. Klasikou jsou dvoukřídlá garážová vrata skládající se, jak prozrazuje jejich název, ze dvou křídel. Výhodou těchto vrat je mimo jiné to, že je můžete používat i jako klasické dveře. K tomu, aby bylo možné je plně otevřít, ovšem vyžadují dostatečný a především rovinatý prostor okolo garáže.

Sekční garážová vrata

Skvělými tepelně izolačními vlastnostmi vynikají sekční garážová vrata. Typické je pro ně elegantní svislé otevírání s nízkými nároky na prostory před garáží. Díky vynikajícímu systému těsnění tato vrata také vynikají skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi. Na rozdíl od vrat rolovacích se však neobejdou bez dostatečného prostoru pod stropem garáže.

Rolovací garážová vrata

Rolovací garážová vrata se, jak opět prozrazuje jejich název, rolují, a to do hliníkového boxu umístěného přímo nad stavebním otvorem. Jejich výhodou tudíž je, jak jsme zmínili v předcházejícím odstavci, že nezabírají prostor u stropu garáže, který tak máte možnost využít za jiným účelem. I tato vrata jsou skvěle tepelně odizolovaná, jejich konstrukci totiž tvoří zateplené hliníkové lamely.

Výklopná garážová vrata

Výklopná garážová vrata se otevírají vyklápěním, během kterého vcelku zajíždějí pod strop. I tento typ vrat podobně jako vrata dvoukřídlá vyžaduje patřičný prostor před garáží samotnou.

Posuvná garážová vrata

Elegantní řešení představují i posuvná garážová vrata, která se zase posouvají do jedné ze stran. Ovládání těchto vrat je možné ruční, nebo pomocí dálkového ovladače.

Garážová vrata s dveřmi

Rádi byste svou garáž vybavili i klasickými vstupními dveřmi? Nechcete zkrátka při každém vstupu do garáže otevírat celá vrata? Řešením pro vás tak mohou být garážová vrata s dveřmi, která jsou ideální především pro případy, kdy garáž slouží i k jiným účelům než parkování vozidla.

Už víte, jaká vrata zvolit? Pokud ne, obraťte se na specializovaný personál například společnosti Montujeme-vrata, s.r.o. Ten totiž o vratech ví téměř vše. Garážová, ale i průmyslová vrata vám navrhne, vyrobí i namontuje. Rychle a precizně. Tak neváhejte!

 

Zdroj foto: Montujeme-vrata.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist