Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Jak na stavbu venkovní terasy?

Dřevo jako přírodní prvek je vděčný stavební materiál. Velmi oblíbené jsou dřevostavby jako roubenky nebo sruby. Obložení ze dřeva se využívá i v bytových domech. A terasy? Zde je široké rozpětí využití dřeva. Jen si dejte pozor na pár věcí. Víte, jak používat terasové podložky k odstranění nerovností a vyrovnání terasy?

Jak na stavbu venkovní terasy?

Terasová prkna – výběr

Terasa ze dřeva může být v podobě podlahy, chodníčku, schodů, lze udělat i přístřešek. Terasová prkna (https://www.gardina.cz/drevena-prkna-na-terasu/) tvoří tedy základ. Jak vybrat ta nejlepší? Samozřejmě musí být bytelné, snést zátěž fyzickou i povětrnostní, bude na ně pršet i sněžit. Funkční jsou evropské, ale i exotické dřeviny. Každé má svá pro i proti. Evropské dřevo se u nás logicky používá častěji. Je levnější, protože neplatíte drahý dovoz a „vzácnost“, montáž je snazší. Exotické dřevo vydrží déle, protože je hustší, pokud byste si však takovou terasu montovali sami, musíte si pořídit bytelnější vrtáky do železa. O dřevo se pak musíte náležitě starat, například jej každý rok napustit olejem, aby si uchovalo barvu. Před montáží je dobré všechny části natřít impregnací či terasovým olejem, aby byl materiál chráněn již od základu.

Jak na stavbu venkovní terasy?

Jak používat terasové podložky k odstranění nerovností?

Bytelné a chráněné dřevo ovšem nestačí. Pokud máte nerovnou plochu, nedostatečně pevné podloží, musíte použít rektifikační terče. K čemu se hodí? Umí dorovnat sklon. Jestli jde jen o nepatrné nerovnosti, vystačíte si s granulátovými podložkami. Chození po terase by bylo jinak nekomfortní a případná oprava by vás stála spoustu peněz. Někdy je dobré využít tyto prvky i preventivně, i když je podloží stabilní, nic tím nezkazíte. Také se využívají distanční podložky, jež zjednoduší montáž a chrání dřevo tam, kde se nejvíc udržuje vlhkost, např. v místě spoje prkna a hranolu. Distanční podložky s vylepšenou ventilací umí vytvořit místo, skrz které mokré dřevo rychleji uschne a dřevo nezplesniví. Navnadili jsme vás na novou terasu? Podívejte se na nabídku specializované firmy Gardina.cz, která poskytuje veškerý sortiment k vybudování moderní a praktické terasy. A samozřejmě nabízí i realizaci tohoto útočiště u vašeho domu.

Jak na stavbu venkovní terasy?

Zdroj foto: Gardina.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist