Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Jak vytěžit z minibytu maximum? Vyzkoušejte těchto 7 tipů

Tísníte se v malém bytě, který vám přestává vyhovovat? Jestliže stěhování ani stavební úpravy nepřipadají v současné chvíli v úvahu, vyzkoušejte některý z našich tipů, díky kterým vytěžíte z minimálního prostoru maximum.

Využijte optické triky

Jestliže byt nelze zvětšit stavebními úpravami, přicházejí ke slovu optické triky. Vsaďte na světlé odstíny barev a jemné vzory, dostatek přirozeného světla, velká zrcadla a lesklé plochy. Kýženého výsledku dosáhnete také v případě, že barevně sjednotíte podlahy v celém bytě.

 

Dejte přednost posuvným dveřím

Až 2 metry čtvereční ušetříte v každé místnosti jen tím, že vyměníte klasické dveře za ty posuvné. Pozor si ale dejte na to, že ne všechny typy jsou do malého prostoru vhodné. Dveře, které se zasunují do stavebního pouzdra, vyžadují kvůli technickému řešení poměrně silnou stěnu (cca 150 mm), do níž se pouzdro umístí, zatímco dveře posuvné po stěně zase neumožňují postavit v jejich blízkosti nábytek nebo instalovat police.

Rozumnou volbou mohou být posuvné dveře kyvné, které kombinují výhody obou výše uvedených způsobů otevírání, a tak méně zasahují do prostoru. Tam, kde vyloženě nevyžadujete soukromí a zvukovou izolaci, můžete nechat prostor volně průchozí nebo si pomoci textilem.

 

Nábytek s úložnými prostory

Úložného prostoru není v malém bytě nikdy dost. Pokud je to tedy jen trochu možné, vybavte ho nábytkem, který jím disponuje. Nejsou to jen klasické šatní skříně, regály a komody, ale také prostorná manželská postel a sedací souprava, do jejíchž útrob schováte ložní prádlo nebo sezónní oblečení.

Tip: Sedací souprava s úložným prostorem vám v malém bytě pomůže udržet pořádek. Inspirujte se těmi nejlépe hodnocenými sedačkami na Heurece a vyberte si tu, která přesně splňuje vaše požadavky.

Hledejte multifunkční řešení

Při zařizování malého bytu vám často nezbývá nic jiného než být kreativní a vyhledávat multifunkční řešení. Tento trend se naplno projevil v období pandemie covidu-19, kdy se většina aktivit přesunula do domácího prostředí a nedostatek prostoru se stal reálným problémem mnoha rodin.

 

Naštěstí se na trhu objevuje stále více nábytkových sestav, které zaberou minimum místa a zároveň plní hned několik funkcí naráz. V jedné sestavě tak můžete mít šatní skříň, pracovní stůl i televizní stěnu.

Zapomeňte na rozkládací pohovku

Zvlášť v garsonce bývá častým úskalím nedostatek prostoru pro plnohodnotnou ložnici. Zatímco většina lidí v takové situaci pořizuje rozkládací pohovku, která tak plní dvě funkce najednou, bytoví designéři dávají přednost jiným řešením. Jak by se vám líbila například sklopná postel, vestavné patro na spaní nebo pochozí pódium, uvnitř kterého se skrývá vysouvací lůžko?

 

V kuchyni využijte stěny a výšku místnosti

Pokud vás na vaření příliš neužije, vystačíte si s dvouplotýnkou, pár centimetry pracovní plochy a malým dřezem. Avšak patříte-li k vášnivým kuchařům, nezapomínejte na dostatek úložných prostor. Pokud vám to dispozice dovolí, můžete si obojí zvětšit pomocí poloostrovního či ostrovního řešení kuchyňské linky. Zároveň se snažte maximálně využít stěny a výšku místnosti, přičemž do skříněk pod stropem umístěte málo používané předměty.

Tip: Kuchyňský ostrůvek má ještě jednu nespornou výhodu. Pokud ho doplníte o barové stoličky, plně nahradí klasický jídelní stůl.

Nezapomeňte na okenní parapet

Drobností, na kterou se při zařizování bytu často zapomíná, je okenní parapet. Přitom jen stačí zvětšit jeho hloubku a v tu ránu získáte odkládací prostor navíc. Jak ho využijete, záleží na vás. V kuchyni se nabízí umístit na parapet truhlík s bylinkami nebo kořenky, v ložnici zase stolní lampičku.

 

 

 Zdroj foto: Heureka.cz, Pexels.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist