Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Každá garáž si zaslouží ideální vrata

Do práce, z práce, vyzvednou děti, na trénink, na nákup, na návštěvu rodičů či přátel. Každý den vyjíždíme a zase se vracíme, proto by garážová vrata měla být kvalitní a funkční. Jak vybrat ta pravá?

Dokud vrata ke garáži fungují, jak mají, moc ji jich nevšímáme, prostě je jen používáme. Když se ale rozhodneme vybrat nová garážová vrata, měli bychom přemýšlet nad správným typem. Při rozhodování bychom se tak neměli řídit jen cenou nebo designem, ale především kvalitou a typem otevírání. To zaručí, že svou garáž budeme používat bez problémů. Špatný výběr by mohl v budoucnu znamenat zbytečné starosti nebo snížení komfortu. Právě typ otevírání může hrát velkou roli a měli bychom mu věnovat pozornost.

  • Sekční vrata jsou nejpoužívanější a nejoblíbenější typ vrat. Zasouvají se dovnitř garáže podél stropu, pro otevření tak není potřeba žádný prostor před garáží. Sekční garážová vrata zvolte, pokud vyjíždíte z garáže do kopce, na nerovný terén nebo přímo do ulice. Je potřeba počítat s určitým snížením vjezdové výšky kvůli zasouvacímu mechanismu, pro garáže s nízkým vjezdovým otvorem nebo stropem tak raději vyberte jiný typ.

  • Posuvná vrata jsou skvělým řešením právě pro nízké garáže a nejen pro ně. Otevírají se také zasouvání dovnitř garáže, ale podél stěny, strop tak zůstává v původním stavu. Velkou výhodou je možnost jen částečného otevření třeba pro průchod osob.

  • Dvoukřídlá vrata patří mezi tradiční řešení a v novém, moderním designu jsou ozdobou mnoha domů. Je však potřeba myslet na to, že křídlová garážová vrata mají dvě křídla, která se otevírají ven a je tak potřeba dostatek prostoru před samotnou garáží.

  • Rolovací vrata jsou vhodná pro atypické garáže, protože se vyrábí vždy na míru. Princip otevírání je stejný jako u rolety, rolují se kolem své osy.

Zvolit si vhodný typ vrat je zárukou pohodlného používání garáže každý den. Pokud si navíc na vrata necháme nainstalovat i pohon vrat a k němu dálkové ovládání, nemusíme při odjezdu ani příjezdu vystupovat z vozu a garáž si otevřeme stisknutím tlačítka na ovladači.

 

Zdroj foto: Kruzik.cz

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist