Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Prague Design Week | 2. ročník | do 17.5.

Všichni nadšenci do designu mohou již ode dneška v Kafkově domě u Staroměstského náměstí navštívit druhý ročník Prague Design Week, který potrvá až do neděle 17. května. V rámci jediné jarní české designérské přehlídky představí svá díla 74 návrhářů a kreativců, mezi nimiž nechybí tvůrci užitého designu, šperkaři, módní návrháři, ale i ateliéry škol nebo firem. Komplexnost výstavy podpoří přednášky o procesu tvorby, Design Kino nebo workshopy s návrháři. Celotýdenní vstupné činí 100 Kč, respektive 50 Kč.

Prague Design Week dnes odstartoval v Kafkově domě u Staroměstského náměstí a veřejnost jej až do neděle 17. května může navštívit v rámci celého týdne za 100 Kč, anebo 50 Kč (zlevněné vstupné). Expozice budou v pondělí 11. května otevřené mezi 12. a 21. hodinou, od úterý 12. do soboty 16. května pak od 10 do 21 hodin a v průběhu posledního výstavního dne, neděle 17. května, od 10 do 19 hodin. Vedle poutavých výstav a aktivit získají zájemci příležitost některé z výrobků na místě přímo od designérů i zakoupit.

Nově jsou internetové stránky www.PragueDesignWeek.cz responzivní pro mobily i tablety a nabízejí přehledné informace o všech vystavovatelích, včetně umístění jejich expozic v Kafkově domě a zajišťovaném programu. Více informací naleznete také na www.facebook.com/PragueDesignWeek.

PROGRAM PRAGUE DESIGN WEEK 2015

Sobota 16. května 2015

Výstava: 10–21 hodin / Design Kino: 10–19 hodin / Přednášky: 19–20 hodin

Program přednášek:

19 hodin – Contiqua

Přednáška o navrhování světel pro letošní EXPO. V centru zájmu designérů jsou příběhy věcí a ekologie s mottem „We use design to deal with waste“.

19.20 hodin – Ateliér Paletky

Ateliér Paletky zachraňuje exotické dřevo z přepravních palet. Z něho potom vyrábí kvalitní nábytek na míru a zprostředkovává i zážitek v podobě workshopů s paletkami. Pracuje s japonským cedrem, mahagonem, abashi, merbau a dalšími, u nás prozatím neznámými dřevinami.

19.40 hodin – Mladý ateliér FDU Plzeň

Mladý ateliér je nezávislé studentské studio působící na půdě Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni.

Tip na workshop:

Po celou dobu expozice – Reformát & Studio Divize
Za projektem stojí dvě designérky, zakladatelka Sára Bergmannová a Michaela Klihavcová. Projekt se zabývá recyklací papíru, který zpracovává do různých zápisníku?, notesu?, bloku?, foto alb, balicích papíru? a jiných produktu?.

Neděle 17. května 2015

Výstava: 10–19 hodin / Design Kino: 10–17 hodin / Přednášky: 17–18 hodin

Program přednášek:

17 hodin – MCAE

Prostřednictvím MCAE jsou ve stěžejních oblastech průmyslu úspěšně aplikovány nejmodernější 3D digitální technologie – tedy spojení 3D tisku a  3D skenování. Prezentace futuristického vnímání objektů skrze funkční produkty v oblasti moderního designu.

17.20 hodin – BAZAAR CHARITY

Pod záštitou Báry Nesvadbové vznikla společná charitativní akce časopisu Harper's Bazaar a designérů z La Gallery Novesta. Prezentované šaty jsou navržené a vyrobené jako jeden jediný originál pro akci nesoucí název BAZAAR CHARITY.

17.40 hodin – Petr Polák, Kovopo

Pod značkou Kovopo spolupracují tři bratři, kteří pokračují jako pátá generace v kovářském řemesle a tvoří kované plastiky. 

Tip na workshop:

15–18 hodin – NALEJTO

Skupina mladých autorů, které spojuje ateliér Keramiky na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Představují zajímavé lidi a jejich projekty: Michaela Franče, Markétu Kalivodovou, Lenku Širůčkovou, Lucii Vostalovou a Lenku Záhorkovou.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist