Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Praktická podlaha na starší balkón i lodžii v paneláku

Taky vás to táhne ven sotva se trochu oteplí a sluníčko se objeví na obloze? Přejete si udělat z těch pár metrů za oknem odpočinkové místo? Poradíme vám, jaké podlahové materiály použít na rychlé zvelebení balkonu i lodžie.

Dřevo, keramika, koberec či plast?

Balkony v bytových domech mnohdy neoplývají krásou. Pokud budete volit podlahu na nekrytý a nezasklený balkon, pamatujte na její odolnost vůči UV záření, snadnou údržbu a lehkost materiálu, který nezatíží konstrukci. Často se můžeme na balkonech potkávat s klasickou keramickou dlažbu, linem nebo jen vyhlazeným betonovým povrchem. Ovšem každý materiál má své výhody i úskalí.

Praktická podlaha na starší balkón i lodžii v paneláku

Pokud dáváte přednost přírodě a přemýšlíte, jak by se vám tam vyjímala dřevěná podlaha, vězte, že si tím přiděláte i trochu starostí. Dřevo vyžaduje péči, jinak se vám odmění třískami i mnohdy nechtěným zašednutím. Dešťové období mu opravdu neprospěje a vyžhavené letní dny také ne. A co víc i vyteklá voda pod květináči na něm vytvoří nevzhledné fleky. Bohužel se to děje i u terasové dlažby, která má dřevěný povrch a plastovou konstrukci.

Keramické dlaždice jsou v dnešní době už velmi krásné. Můžete si je snadno přizpůsobit stylu, který se vám líbí, sladit s barvou fasády, či zahradního nábytku. Zároveň jistě oceníte velmi snadnou údržbu, postačí vám smeták a mop. Ovšem ta prvotní instalace. To může být pro mnohé překážkou. Ale pokud se tím nenecháte odradit volte podlahu s protiskluzovou úpravou. Aby vám to na mokrém balkoně nepodklouzlo.

Koberce na balkónech vytváří útulné prostředí, ale doporučujeme je volit spíše ve formě běhounů a menších dílců, které snadno uklidíte i vyperete i vysušíte. Neboť celoplošný koberec na nezaskleném balkoně by vám mohl přidat vrásky na čele.

Plastové dlaždice na balkónech jsou čím dál oblíbenější. Instalaci zvládnete klidně i v pátek po práci, či v sobotu dopoledne. Nepotřebujete speciální nářadí, lepidla, šroubky, ani tmely. Dokonce ani řemeslníka. Pevný zámkový systém do sebe snadno zapadne. A dlažbu položíte na ten původní podklad. Do nové podlahy se vám neprotlačí důlky od balkonového nábytku, nepoškrábou drápky domácích mazlíčků a když to řekneme na rovinu, snadno očistíte i nemilé holubí pozdravy.
Perforovaný povrch přináší i výhody vysychání. Po dešti voda zteče do mezer, kde vyschne, nic vám nebude tlít a plesnivět pod dlažbou. Za sucha spáry snadno vysajete vysavačem.

Záporné body tomuto typu dlažby může přinášet jen to, že se jedná o plast. A ne každý je příznivcem.

Praktická podlaha na starší balkón i lodžii v paneláku

Říkáte plastová podlaha? Takže je to z PVC?

Ačkoliv je to někdy na oko těžko rozeznatelné, tentokrát neházejte všechny plasty do jednoho pytle. Ven jsou přizpůsobené podlahy z polypropylenu. Podlaha z čistého nebo recyklovaného PVC není vhodná do exteriéru. PVC se rádo při výkyvech teplot roztahuje a smršťuje. Ovšem v interiéru má své pevné místo, třeba jako podlaha do garáže.

Praktická podlaha na starší balkón i lodžii v paneláku

Venkovní dlažba, která přinese radost nejednu sezónu.

Se zárukou 5 let si můžete vyzkoušet třeba švédskou venkovní dlažbu Mosolut Hestra. Tato plastová podlaha se vyrábí buď v jednobarevných odstínech, v provedení dřevodekoru a kamene.

Novinkou na českém trhu je také francouzským šarmem oplývající trojcípá dlažba Mosolut Prismatik, se zárukou 20 let. Tato kolekce nabízí neotřelou kolekci odstínů a její provedení umožňuje vytvářet designové vzory i praktické instalace.

U všech těchto podlah Mosolut je možné si objednat vzorky a vyladit si tak balkón podle svých představ.

Praktická podlaha na starší balkón i lodžii v paneláku

Zdroj foto: Odolnepodlahy.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist