Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Proč nepokládat plechovou střechu svépomocí? Ve výsledku se vám to prodraží

Plechová střecha je oblíbenou střešní krytinou s dlouhou životností a vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Proč se ale rozhodně nevyplatí šetřit na její pokládce?

Správně namontovaná střecha chrání váš dům před všemi povětrnostními vlivy. Je-li zhotovená kvalitně, pomáhá s tepelnou izolací celé stavby a v létě i v zimě udržuje v domě příjemné klima. Odborně položená střecha má navíc delší životnost než ta instalovaná svépomocí. Prodlužuje také životnost celého objektu. Proč její neodborná pokládka často způsobí víc škody než užitku?

Rizika pokládky střechy svépomocí

Hra se stavebnicí

Pamatujete si, jak jste si jako děti hráli se stavebnicí? Možná máte dojem, že pokládka střechy je něco podobného. Je pravda, že při vlastnoruční instalaci střechy opravdu ušetříte za práci. Co ale častější nutnost výměny krytiny v případě zatékání, nedostatečná či špatně zvolená izolace či chybějící nebo nevhodně vyřešené zábrany proti hromadění sněhu?

Pokládka střechy zahrnuje řadu aspektů: správné odvětrání, ukotvení krytiny, volbu a instalaci izolace, ochranu proti sněhu a námraze, rýny a spoustu dalších detailů, kterých si domácí kutil nemusí být vědom. Zároveň je potřeba dodržet veškeré stavební předpisy. Jste si stále jistí, že všechno zvládnete sami?

Co na to odborníci?

Odborníci – například z firmy Blachotrapez – moc dobře ví, že při pokládce plechové střechy hraje roli každý sebemenší detail. Vhodně vám doporučí také všechny doplňkové střešní komponenty, jako jsou například zachytávače sněhu, protisněhové mříže nebo kvalitní rýny s dlouhou životností.

Chcete-li ušetřit na pokládce vaší plechové střechy, může se stát, že náklady na opravu špatně položené střechy a případně i celého objektu, například po zatékání, budou nakonec daleko vyšší než cena za odbornou pokládku. Nechte celý proces odborníkům: ušetříte tak spoustu peněz i starostí.

 

 

Zdroj foto: Blachotrapez.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist