Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Soutěž Interiér roku 2017

Cenu pro vítěze všech kategorií v soutěži Interiér roku za období 2017 navrhnou současní absolutní vítězové Czech Grand Design Václav Mlynář a Jakub Pollág ze studia DEFORM. Bude se jednat o originální skleněný objekt.

Symbol ocenění vyrobí podle návrhu obou designérů známá česká sklárna BOMMA, která má za sebou spolupráci např. se značkami Dior, Chanel nebo Aston Martin. Zajímavostí bezesporu je, že sklárnu vlastní vnuk vynálezce kontaktních čoček Martin Wichterle.

Umělecké dílo vhodné do interiéru představující symbol ocenění se pro soutěž stalo již tradicí. Jako symbol ocenění vítězů soutěže Interiér roku byly v minulém ročníku předávány originální koláže Ivana Komárka a např. předloni si vítězové odnesli akryly malíře Davida Saudka.

Václav Mlynář a Jakub Pollág vystudovali pražskou VŠUP a poté studovali na Royal College of Arts v Londýně. Studium na této elitní umělecké škole je posunulo na světovou úroveň. Oba mladí designéři se letos stali novými art direktory značky BOMMA. Studio DEFORM patří v současnosti mezi nejprogresivnější české designéry. 

Soutěž Interiér roku 2017 je vyhlášena pod záštitou Ministra kultury ČR, Ministerstva průmyslu ČR a primátorky hl. města Prahy

Přihlášeny mohou být všechny interiéry realizované v České a Slovenské v roce 2017. Uzávěrka přihlášek je 28. 2. 2018.

Cílem soutěže Interiér roku je zejména PODPORA profese architekta (nebo interiérového designéra) ve vztahu k tvorbě interiéru, protože tato oblast je v očích široké veřejnosti podle slov samotných tvůrců stále velmi opomíjena a podceňována. Nemenším cílem je rovněž kultivace obecného vkusu, a to prezentací prvotřídních soukromých i veřejných interiérů.

V osmnáctičlenné mezinárodní porotě zasedají kromě architektů také respektované osobnosti z oblasti vizuální kultury, aby při rozhodování byly zvažovány i barevné koncepty, charakter a atmosféra prostoru atd. Vedle prorektora pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové prof. akad. arch. Jiřího Pelcla dr. h. c. nebo Doc. Ing. Veroniky Kotradyové z bratislavské Fakulty architektury STU, Sanji Pupovac z univerzity Milánská polytechnika, jsou členy například režisérka Hana Třeštíková nebo malíři David Saudek.

Výsledky soutěže Interiér roku 2017 budou vyhlášeny v pražském Centru současného umění DOX, a to 10. 4. 2018 na mezinárodním kongresu o bydlení a architektuře Living Forum. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist