Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Tapetujeme raz dva

Máte doma vymalováno a pravidelně tuto proceduru opakujete? Všechno odstavit od zdí, přikrýt, vymalovat a potom zase všechno uklidit a vrátit nábytek na své místo. Je to zdlouhavé a někdy bohužel efekt nového nátěru nevydrží tak dlouho, jak bychom si představovali. Jak se zbavit toho příšerného malování? Jde to až překvapivě jednoduše, vsaďte na tapety.

Tapetujeme raz dva

Jak na tapetování

Tapetování je oproti malování trochu méně náročné na následný úklid. Začněte výběrem vhodné tapety, možností máte celou řadu od samolepicích, které se lepí prakticky samy, až po vliesové a papírové. Samolepicí tapety jsou určeny pro ty, kteří nemají s tapetováním žádné zkušenosti. Jsou už z výroby opatřené vrstvou lepidla, tapetu stačí tedy pouze sejmout z podkladového papíru a rovnou nalepit na místo určení. Je dobré mít po ruce stěrku k vyhlazení tapety a nůž k odstranění přebytečné délky tapetového pásu.

Tapetujeme raz dva

Dokážeme nalepit jakoukoli tapetu

Lepení vliesových tapet vyžaduje trochu víc preciznosti, stále je však poměrně snadné a rychlé. Pro aplikaci vliesové tapety potřebujete lepidlo, to se roztírá na zeď, kam přikládáte suchou tapetu. Tu na zeď potřenou lepidlem přitisknete a dobře vyhladíte stěrkou tak, abyste odstranili zpod tapety všechny vzduchové bublinky, tapeta tak dokonale přilne k podkladu.

Vyberete-li si papírové a vinylové tapety, ty se lepí trochu jinak. Lepidlo se v tomto případě nanáší přímo na tapetu. Tu je třeba nechat lepidlem provlhnout a potom se přikládá na suchou stěnu. Ani zde se nevyhneme uhlazení povrchu tapety pro dosažení maximálního efektu. Tapetování se však nemusíte bát, není to žádná raketová věda, zvládnete to i vy. Proměňte váš domov v karibský ostrov, předměstí Paříže s výhledem na Eiffelovku nebo květinovou zahradu. Výběr tapety záleží na vašem vkusu, velikosti místnosti a jejích dispozicích, ale také na stylu vybavení pokoje. Vyberte si vaše tapety v internetovém obchodě Tapeta-dekorace.cz, nebo navštivte vzorkovou prodejnu ve Frýdku-Místku.

Tapetujeme raz dva

Zdroj foto: tapeta-dekorace.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist