Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Vonná svíčka dokáže navodit dokonalou pohodu

Vykouzlit domácí pohodu lze různými způsoby. Docílit se toho dá třeba i pomocí vhodné vůně. Tu je možné vytvořit například pomocí speciálních vonných svíček. Jak už je patrné z názvu, tyto svíčky dokáží mnohem více než jen generovat světlo.

Různé druhy vůní

Vonné svíčky jsou docela oblíbené. Dají se použít prakticky kdekoliv – v obývacím pokoji, ložnici či třeba v koupelně. Dobře zvolená vůně však může podpořit i tvůrčí myšlení, tudíž je vhodné si alespoň občas zapálit svíčku třeba i v pracovně.

Vonná svíčka dokáže navodit dokonalou pohodu

Jak již bylo řečeno výše, každé aroma dokáže navodit trochu jinou atmosféru, takže je dobré si jednotlivé druhy vůní a jejich účinky prostudovat. Pro snížení úzkosti je dobrá například vůně levandule, nachlazení naopak mohou mírnit eukalyptové svíčky.

Vonná svíčka dokáže navodit dokonalou pohodu

Levné nebrat

Výběr vonných svíček je skutečně bohatý, ovšem pozor, není dobré vybírat jen podle jejich ceny. Hlavně nejlevnější verze mohou poměrně snadno podráždit čichové buňky. Některé dokonce vyloženě smrdí. Neplatí to samozřejmě vždy. Mnohé levné svíčky mohou naopak produkovat docela příjemné aroma. Je zde však jiný, daleko závažnější problém, a sice škodlivost.

Nejlevnější modely se totiž vyrábí z parafínu. Jejich používáním se tudíž do ovzduší dostávají látky typu benzen či oxid uhličitý. Hlavně dlouhodobé vdechování benzenu může skutečně poškodit zdraví.

Proto je lepší při nákupu vonných svíček rozevřít portmonku trochu více doširoka a vybrat si raději produkt ze sóji, případně včelího vosku. Tyto druhy nejenže nejsou zdraví nebezpečné, ale navíc vydrží plápolat mnohem déle, často i dvojnásobnou dobu.

Vonná svíčka dokáže navodit dokonalou pohodu

Difuzéry

Kdo jde s dobou a na svíčky moc není, může sáhnout po alternativě ve formě difuzéru. Jedná se o zařízení, jež dokáže generovat aroma stejně efektivně jako svíčky. Stačí jen dokupovat náplně. Mezi nejlepší difuzéry na trhu se dají řadit například ty opatřené značkou Millefiori.

Vonná svíčka dokáže navodit dokonalou pohodu

Zdroj foto: Notino.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist