Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Výběr garážových vrat: jaký typ zvolit?

Garáž je běžnou součástí rodinných domů a využíváme ji na parkování auta a jeho ochranu před zloději i počasím, a také pro uskladnění věcí nebo jako další vstup do domu. Bez garážových vrat by to ale byl jen otevřený přístřešek. Jak vybrat ta správná?

Uložení sezónního oblečení, drobné opravy i rychlý vstup do domu třeba ze zahrady nám umožňuje právě garáž. Garážová vrata často ani nevnímáme, považujeme je za samozřejmost a dokud vše funguje jak má, nijak se o ně nestaráme. U novostaveb plánujeme umístění garáže dopředu, u starších domů většinou řešíme její rekonstrukci nebo výměnu vrat kvůli situaci nebo svému pohodlí. Typickým příkladem je garáž s velkými, dvoukřídlými vraty ze dřeva, které už mají to nejlepší za sebou, netěsní a o jejich bezpečnost máme také obavy. Pokud se navíc taková vrata otvírají do ulice, kde je běžný provoz a každý odjezd a příjezd tak doprovází zastavení provozu a zvyšování rizika nehody, o výměně vrat přemýšlíme intenzivně. Příkladů, kdy nám ta stará už nevyhovují, najdeme mnoho, při výběru nových je tak potřeba se kromě designu a provedení zamyslet také nad typem otevírání, aby pro nás bylo pohodlné a praktické.

  • Nejoblíbenější v současné době jsou sekční garážová vrata, která se při otevírání zasouvají dovnitř do garáže podél stropu. Před garáží tak potřebují jen minimální prostor, s dálkovým ovládáním pak nebudete muset ani zastavovat a z auta vystupovat, výjezd i vjezd do garáže se tak velmi urychlí. Mechanismus zasouvání sníží výšku garáže, proto není tento typ vhodný pro prostory s nízkým vjezdem nebo stropem, umožňuje ale využít obě stěn pro umístění regálů a polic.

  • Stejný princip mají posuvná vrata, zasouvají se však podél stěny garáže. Vhodná jsou proto i do nízkých prostor, mechanismus je umístěn podél zdi a nijak nezasahuje do výšky stropu. Nevýhodou může být nutnost umístit mechanismus ke zdi a tedy zmenšení prostoru pro police a regály. Posuvná vrata jdou otevřít jen částečně, můžeme je tak nechat například pro průchod osob otevřená jen na několik desítek centimetrů.

  • Pokud máte před garáží dostatek místa a jste zastánci klasiky, jsou vhodnou volbou dvoukřídlá vrata v moderním designu.

  • Rolovací hliníková vrata se vyrábí vždy na míru, hodí se tak i pro atypická řešení garáží. Nevyžadují žádný velký prostor před garáží, otevírají se rolováním kolem své vlastní osy, jako třeba okenní rolety.

Když máme vybraný typ vrat, zbývá jejich design. Ten vybírejte s ohledem na celkový vzhled domu, můžete sladit vrata s fasádou nebo okenními parapety.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist