Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Výběr garážových vrat pečlivě zvažte

U rodinných domů i některých bytových domů máme k dispozici garáž. Ta chrání náš vůz před rozmary počasí i zloději, musí však mít funkční garážová vrata. Jak vybrat ta, která budou dobře sloužit a ulehčí nám život?

K čemu opravdu máme garáž?

Jedna z nejdůležitějších otázek, na kterou se ale velmi často zapomíná. K čemu nám garáž slouží, jak ji využíváme a jak často? Máme v ní jen auto a po příjezdu procházíme skrz ni do domu? Nebo slouží i jako úložný prostor sezónního oblečení a sportovní výbavy a dílna na drobné opravy? Důležité je také to, kolik poliček a regálů máme k dispozici a kde jsou umístěné. Jsou garážová vrata do ulice nebo máme dostatek místa na soukromém pozemku? Všechny odpovědi bychom měli znát ještě před tím, než se do výběru pustíme a pak se zaměřit na správný způsob otevírání, který bude splňovat naše potřeby. Existují čtyři základní typy rozlišené právě podle způsobu otevírání.

  • Dvoukřídlá vrata jsou tradiční vrata, která se otevírají otevírání do obou stran. Nutný tak je dostatek místa před garáží, aby měla křídla dost prostoru na plné otevření a umožnil se tak pohodlný vjezd. Nejsou vhodná pro garáže, které mají vjezd přímo do silnice, protože by křídla vrat překážela a blokovala provoz.

  • Nejpoužívanější jsou sekční garážová vrata. Výhodou je potřeba minimálního prostoru před garáží, protože jednotlivé panely se zasouvají podél stropu do garáže. Zároveň můžeme mít na zdech regály a police pro další využití. Nehodí se do garáží s nízkým vjezdovým otvorem, protože mechanismus zasouvání potřebuje cca 10 – 15 cm a tak by se vjezd ještě snížil.

  • Posuvná vrata se naopak do nízkých vjezdů hodí skvěle, zasouvají se totiž podél zdi garáže. Výhodou je možnost otevřít je jen částečně, což využijeme například při procházení do domu ze zahrady, kdy nemusíme garáž otvírat úplně ani se shýbat. Zasouvací mechanismus je umístěn podél jedné stěny a tak může být nevýhodou nutnost tuto stěnu uvolnit od regálů a polic.

  • Rolovací hliníková vrata nepotřebují žádný extra prostor, při otevírání se zarolují kolem své osy stejně jako třeba okenní roleta. Vyrábí se na míru a tak jsou skvělým řešením všude tam, kde je vjezd nebo prostor před garáží velmi atypický.

Právě způsob otevírání rozhodne o tom, zda se nám bude garáž pohodlně používat nebo se budeme při každém příjezdu a odjezdu zbytečně trápit a zdržovat. Čas nám ušetří i dálkové ovládání vrat, díky kterému není nutné vystupovat z auta. Než se tak rozhodnete pro garážová vrata, mějte už jasno v tom, jak je chcete otevírat a k čemu bude garáž sloužit kromě parkování auta.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist