Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Výstavba v Česku ožívá

Data Českého statistického úřadu naznačují pokračující oživení výstavby v Česku. V průběhu první poloviny roku vydaly stavební úřady celkem 44 179 stavebních povolení, podařilo se tak navázat na četnost z loňského prvního pololetí, které bylo s počtem 44 581 nejvyšší za posledních 10 let. Z analýzy společnosti Investown také vyplývá, že více než dvě třetiny stavebních povolení se týkaly nové výstavby. Větší množství jich bylo pro nové stavby za stejné období vydáno naposledy v roce 2009.

Výstavba v Česku ožívá

Na rozdíl od loňského roku, kdy bylo v prvním pololetí vydáno celkem o 402 (tj. 0,9 %) stavebních povolení více, jich letos připadlo o 3 % více na novou výstavbu.

„V Česku je na realizaci připravena celá řada projektů, většinu z nich prodlužuje administrativní a schvalovací proces. Je velice pozitivní, že po letech útlumu se loni, a hlavně i letos, daří posouvat nové projekty z řad bytových i nebytových prostor do stavební fáze,“ uvádí Alan Pock, CEO společnosti Investown s tím, že Česko se dlouhodobě potýká s nedostatkem bytů. Právě pro bytové budovy bylo v letošním prvním pololetí přitom vydáno nejvíce stavebních povolení od roku 2011.

„Přestože růst cen energií je výrazný negativní faktor, neočekáváme, že se počet stavebních povolení ve zbytku letošního roku výrazně sníží. V celém procesu je určité zpoždění,“ dodává Alan Pock s tím, že by se celkový počet stavebních povolení mohl i letos přiblížit k hranici 90 tisíc, stejně jako tomu bylo loni. 

Výstavba v Česku ožívá

Hodnota stavebních povolení roste

Předpokládaná hodnota vydaných stavebních povolení vzrostla v prvním pololetí meziročně o 46 milionů korun, tedy o 21 %.

„Z dat je zřejmý růst cen vstupů, což jednotlivé zakázky prodražuje až o pětinu. Vedle toho financování projektů komplikuje několikeré zvýšení úrokových sazeb ze strany ČNB,“ vysvětluje Juraj Sutoris, obchodní ředitel společnosti Investown, který se zabývá zajišťováním nových realitních projektů. Ty jsou prostřednictvím aplikace nabídnuty formou hromadného financování drobnějším investorům. 

„Zejména pro menší developery je skupinové investování atraktivní. Díky této alternativní formě financování mohou mít peníze na účtu do 14 dní. V oblasti rezidenčních i komerčních nemovitostí se tak daří uskutečnit projekty, které by jinak na svou realizaci čekaly měsíce či dokonce roky,“ uzavírá Juraj Sutoris s tím, že drobní investoři tímto způsobem mohou získat výnosy startující od 8 % p.a.     

Výstavba v Česku ožívá   

O Investown:

Investown je největší aplikace v Česku s investováním do nemovitostí. Je založena na stále populárnější metodě skupinového investování. Hromadné financování tak v případě Investownu zpřístupňuje investorům široké spektrum komerčních i rezidenčních realitních projektů s ročním zhodnocením začínajícím na 8 %, a to po celé republice. Cílem společnosti je zajistit přístup k ziskům z nemovitostí prakticky každému tak, aby mohl efektivně a bezpečně zhodnocovat své finance.

 

 

Zdroj foto: Investown.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist