Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Zásobte se topivem právě teď, výrazně ušetříte

Částka za vytápění nemovitosti během zimních měsíců patří k těm největším, se kterými se rodinný rozpočet musí potýkat. A vůbec nezáleží na tom, zda bydlíte v malém domku nebo velké rodinné vile. Mnohdy ji však lze dobrým plánováním výrazně snížit.

Sezónní slevy máme obvykle spojené s oblečením, pomůckami pro rekreaci nebo třeba se svátečními dekoracemi. Ovšem uplatňují se v zásadě u jakéhokoliv zboží, které používáme jen po část roku. A ani topiva tedy nejsou výjimkou.

Levné pelety nejsou méně kvalitní, jen koupené ve správný čas

Takže pokud vytápíte dřevem, peletami a dalšími obdobnými materiály, můžete přesně této jejich vlastnosti využít. Většina lidí si na jejich nákup vzpomene až ve chvíli, kdy už jim zima klepe na dveře, přepravní společnosti jsou poté přetížené a není divu, že si v této chvíli účtují i nějakou tu přirážku.

Ovšem pokud si na nákup topiva vzpomenete mimo otopnou sezónu, ušetříte. Prodejci se totiž snaží lidem nabídnout zajímavé podmínky, aby je donutili nakoupit vše potřebné ihned a nenechat vše naopak na poslední chvíli. Pokud tedy sháníte ty nejlevnější brikety, máte právě teď jedinečnou možnost.

A ve hře nejsou jen nižší ceny, dopravci mnohdy nabízejí další bonusy jako například dopravu zdarma nebo ještě větší slevu při nákupu více než jedné palety, pytle apod. Stačí se porozhlédnout a zjistit, kde jsou pro vás ceny aktuálně nejvýhodnější.

Když topíte briketami, topíte vlastně čistým dřevem

A jak jsme už předeslali, nízká cena pelet a briket neznamená, že by se vám do ruky dostalo druhořadé zboží. Musíte si však dát pozor na to, jak jsou vyráběny. Chtějte pouze ty, lisované z odkorněného dřeva bez přídavku jakýchkoliv pojiv nebo lepidel. Mají větší výhřevnost, produkují minimum popela a samozřejmě také déle vydrží hořet. A jak vlastně drží pohromadě? Jen za pomoci silného tlaku, nic jiného opravdu není třeba.

Kvalitní pelety a brikety uskladníte kdekoliv

Pokud jste se rozhodli vytápět biomasou, dost možná přemýšlíte nad tím, kam s ní. Dřevo je nutné nechat několik let dobře vyschnout, uhlí zase zaneřádí mourem blízké i vzdálené okolí. A jak je to tedy s peletami a briketami? Potěšíme vás – žádný nepořádek od nich nečekejte.

Jsou uzavřeny v pytlích (větší množství bývá dopravováno na paletách), které skvěle odolají vlhkosti a žádný prach na vás také čekat nebude. Místem pro jejich uskladnění se tak může stát sklep, zahradní domek, ale třeba i předsíň apod. Odtud je poté snadno naberete do kyblíčků a odnesete na místo, kde je jich právě potřeba. Popel z kamen pak lze použít třeba na přihnojení zahrady. Dodá jí množství cenných živin v čele s draslíkem, fosforem a vápníkem. Ocení ho všechny rostliny kromě těch kyselomilných.

 

Zdroj obrázků: Allmy / Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist